Další

Jaké orgány jsou pod levým žebrem

Jaké orgány jsou pod levým žebrem

Trápí vás bolest a potřebujete zjistit, jaké orgány jsou pod levým žebrem? Připravili jsme pro vás stručný článek, kde se dozvíte všechny podstatné informace a nastíníme vám také, jakým způsobem byste měli v případě bolesti postupovat.

Pod levým podžebřím se nachází slezina

Na hlavní otázku si odpovíme ihned na začátku našeho článku. Pod levými žebry se nachází orgán slezina, který dosahuje délky zhruba 12 centimetrů a v našem těle plní mnoho důležitých funkcí. Slezině vděčíme například za likvidaci opotřebovaných krvinek nebo ochranu proti bakteriím či virům.

Za normálních okolností by neměl být orgán hmatatelný a v podstatě bychom o jeho fyzické přítomnosti v těle neměli ani vědět. V případě podráždění však může dojít k jejímu zvětšení a tlaku na okolní prostory, který vytváří nepříjemné pocity. Docházet k tomu může například při intenzivním fyzickém výkonu, kdy je prokrvení sleziny výrazně intenzivnější.

Pokud ale okolnosti přetrvávají delší dobu, může se jednat například i o cirhózou či mononukleózu.

Mohlo by vás také zajímat: Jak zjistit kalorie v jídle

Případnou bolest nepodceňujte a navštivte doktora

Z výše uvedených důvodů rozhodně není vhodné brát dlouhodobější tlak sleziny pod levými žebry na lehkou váhu. Pokud tyto problémy míváte opakovaně nebo je bolest intenzivní, rozhodně vám doporučujeme navštívit lékaře, který vás pošle na odpovídající vyšetření.

Zdroj: healthline.com