Další

Jak začít s MMA

Jak začít s MMA

Očarovaly vás bojové sporty, ale nevíte jak začít s MMA? V následujícím článku vám představíme několik základních tipů, které by vám jako začátečníkovi, mohly přinést zajímavé informace pomoci vám se základní orientací.

Najděte si vhodný klub

Bojové sporty nejsou pro samouky. Pokud chcete začít s MMA budete muset navštěvovat některý z klubů ve vašem okolí. Doma můžete bušit do pytle, ale bez supervize trenéra, naučení správné techniky a kvalitních sparingpartnerů vytouženého progresu nedosáhnete.

Poptejte se ve svém okolí, zda někdo nemá reference na kvalitní oddíl bojových sportů a v případě, že nepochodíte se rozhlédněte po internetu. Vždy dejte na recenze a vybírejte opravdu pečlivě. Jako začátečník budete potřebovat trpělivého trenéra s lidským přístupem.

Mohlo by vás také zajímat: Recenze Namman Muay

Předem se nahlaste

Až si vyberete svůj preferovaný klub, spojte se jeho vedoucím a nahlaste mu svůj plánovaný příchod. Dostanete tak potvrzení, že tělocvična přijímá nové členy a navíc jistě i další doplňující informace, které vám přijdou ještě před prvním tréninkem vhod.

Nebojte se zeptat na všechno co vás zajímá a dobře se podle obdržených informací připravte.

Poslouchejte své trenéry

Jako začátečníci budete samozřejmě po dlouhou dobu odkázání na rady svých trenérů. Neberte je na lehkou váhu a bezezbytku je následujte. S laickým přístupem bez dostatku informací a správných postupů mohou být bojové sporty velmi nebezpečným koníčkem.

Pořiďte si kvalitní vybavení

Na nákup vybavení nespěchejte a nepořizujte si ho ještě před prvním tréninkem – nikdy nevíte, jestli vás bojové sporty skutečně nadchnou a vydržíte u nich delší dobu. Opět dejte na doporučení trenéra a rozhodně na vybavení nešetřete. Pomůže vám totiž nejen podávat lepší výkony, ale především také ochránit vaše zdraví před nežádoucími zraněními.
Zdroj: wikihow.com