Cviky a vybavení

Jak zhubnout paže: 7 nejlepších cviků pro redukci tuku na rukou

Jak zhubnout paže: 7 nejlepších cviků pro redukci tuku na rukou

Hubnutí paží může být frustrující, zejména pokud se vám zdá, že vaše úsilí nepřináší žádné výsledky. Nicméně, existuje několik účinných strategií, jak zhubnout paže a získat pevnější a výraznější svaly.

Cvičit ruce nestačí

Na hubnutí je vždy potřeba pohlížet jako na celek. Nelze nezávisle hubnout ruce a zároveň nehubnout nic jiného. Jestliže chcete redukovat svou váhu, začněte s kardiem a s posilováním vlastní váhou. Uvidíte, že až půjdou kila dolů, půjde s nimi i tuk z paží.

Snižte příjem kalorií

Kromě cvičení a zvýšení fyzické aktivity je důležité také snížit příjem kalorií. Pokud chcete zhubnout, musíte spálit více kalorií, než jich přijímáte. Důležité je, abyste si dali pozor na svůj jídelníček a snažili se vybírat zdravé a vyvážené potraviny. Snižte příjem sladkostí, tuků a jiných nezdravých potravin, nemusíte je však ze svého jídelníčku zcela vypouštět.

Dbejte na hydrataci

Správná hydratace je důležitá pro celkové zdraví a také pro hubnutí. Pokud chcete zhubnout paže, či jakoukoliv jinou část těla, měli byste pít dostatek vody. To pomůže udržet vaše tělo hydratované a usnadní trávení. Pokud je vaše tělo dehydratované, mohou být svaly na pažích více viditelné a vypadat objemněji.

Cviky pro zhubnutí paží:

  • Kliky: Klasické dámské či pánské kliky jsou skvělé pro posílení a zhubnutí rukou.
  • Prkno: Prkno, častěji zvané jako plank, známe všichni. Tento klasický a nesnadný cvik neposiluje pouze paže, ale celé tělo.
  • Tricepsové kliky: Postavte se zády k židli, ruce dejte na opěrátko a pomalu klesejte dolů, dokud paže nejsou v pravém úhlu. Poté se pomalu vytáhněte zpět nahoru.
  • Zvedání závaží: Tento klasický cvik se zaměřuje na bicepsy, tedy svaly na přední straně paže. Držte závaží v každé ruce a pomalu je zvedejte a snižujte. Ujistěte se, že se při cvičení nehýbete celým tělem, ale pouze pažemi.
  • Upright row: Tento cvik posiluje svaly v horní části paže a ramen. Držte závaží před sebou a pomalu je zvedejte směrem nahoru k bradě.
  • Kroužení: Tento cvik pomáhá zlepšit průtok krve v pažích a také posiluje ramena. Zvedněte ruce do výšky ramen a pomalu pohybujte pažemi v kruzích, jak velkých, tak malých.
  • Ohýbání v lokti: Ruce zvedněte nad hlavu, propleťte prsty, lopatky a lotky táhněte usilovně k sobě. Pomalu paže ohýbejte směrem dozadu a poté zpátky. Opakujte tento pohyb alespoň 30x denně pro redukování tuku v oblasti paží.