Krása

Jak si udělat domácí řasy: Krok za krokem průvodce

Jak si udělat domácí řasy: Krok za krokem průvodce

Toužíte po dlouhých a krásných řasách, ale nemáte čas ani peníze na to, abyste chodily do salónu? Prozradíme vám, jak řasy zvýraznit a prodloužit z pohodlí vašeho domova. Máte hned několik možností, jak to udělat.

Řasenka

Nejjednodušší metodou, jak řasy prodloužit a zvýraznit je bezpochyby řasenka. Prodloužení řas s její pomocí však bude pouze jednorázové. Jakou řasenku zvolit? Ideálně takovou, která je určena pro extra dlouhé a husté řasy.

Sérum

Hledáte-li dlouhodobé a zároveň šetrné řešení, vyzkoušejte sérum na řasy. Sérum stimuluje růst řas, řasy jsou pak delší a hustší. První výsledky se obvykle dostaví už po několika týdnech.

Jednorázové „nalepovací” řasy

Pokud se chystáte na ples, svatbu nebo na jinou důležitou akci, kupte si jednorázové nalepovací řasy, které se dají běžně sehnat v drogeriích. Na párty můžete použít i řasy barevné nebo třeba se třpytkami. Aplikace je jednoduchá.

Nejprve vyndejte řasy z krabičky a vyzkoušejte jejich délku. V případě potřeby řasy zastřihněte. Řasy vždy lepte na suché oko. Vezměte je do prstů nebo do pinzety, pomažte strunu lepidlem, chvíli počkejte a pak můžete lepit. Přiložte řasy na horní víčko co nejblíže vašim řasám, lehce zatlačte a chvíli počkejte. Jako první lepte vždy střední část a pak okraje. Nakonec řasy upravte, naneste řasenku, použijte tužku na oči.

Magnetické řasy

Použít doma můžete i řasy magnetické. Tyto řasy mají mikromagnetky a k jejich aplikaci nebudete potřebovat žádné lepidlo. Jeden díl řas přiložíte nahoru nad oko, druhý pod něj. Umělé řasy díky magnetickým proužkům obalí ty vaše. K nasazování řas doporučujeme použít pinzetu nebo speciální kleštičky.