Krása a módaVlasy

Jak zamaskovat řídké vlasy: Získejte objem ve 4 krocích

Jak zamaskovat řídké vlasy: Získejte objem ve 4 krocích

Mít řídké vlasy nemusí být v dnešní době jednoduché, protože z každé internetové stránky na nás koukají objemné a krásné vlasy modelek nebo influencerek. Pokud tedy chcete zamaskovat řídká místa ve vlasech a dodat jim alespoň opticky trochu objemu, pokračujte ve čtení tohoto článku! Přinášíme vám ty nejlepší tipy a triky.

Zvolte správný střih vlasů

Jestliže máte řídké vlasy, potřebujete správný střih vlasů. Nejlépe se budete cítit v kratším sestřihu, který skvěle zaplní řídká místa ve vlasech a ta nebudou příliš viditelná. Díky krátkému účesu budou vaše vlasy vypadat objemnější a bohatší.

Naopak byste se měli zcela vyhnout dlouhým vlasům, které řídkost ještě více zvýrazní, protože jsou příliš těžké.

Barva vlasů je důležitá

Možná jste si již sami stačili všimnout, že příliš tmavé vlasy působí jako řídké. Poraďte se se zkušeným kadeřníkem nebo kadeřnicí, abyste společně našli tu nejlepší barvu pro vaše vlasy.

Během konzultace v salónu můžete uslyšet také konkrétní tipy pro váš typ vlasů, pomocí kterých se vám podaří řídká místa lépe maskovat.

Zdravé vlasy = krásné vlasy

Mít řídké vlasy pro vás nesmí znamenat zanevřít nad péčí o ně, právě naopak! Pokud jsou vaše vlasy příliš suché, často se lámou nebo krepatí, investujte do kvalitních produktů.

  • Vlasy si myjte vždy dvakrát za sebou (první mytí šamponem odstraní hrubé nečistoty),
  • oplachujte je spíše studenou vodou,
  • používejte kondicionér
  • a jednou týdně také vyživující masku na vlasy.

Zdravé a lesklé vlasy jsou krásné vlasy, bez ohledu na jejich počet nebo objem.

Šátek, čelenka nebo kulatý kartáč jsou skvělí pomocníci

Pokud rádi nosíte culík, nechte si do něj zaplést barevné proužky (kanekalon), které jsou především v létě velmi oblíbené. Další možností je pomoci si šátkem, který obvážete kolem gumičky a následně zapletete do vlasů – získáte tak opticky objemnější účes. V případě řídkých míst neváhejte použít látkové čelenky, které skvěle zakryjí i lysiny ve vlasech.

Posledním krokem může být používání velkého kulatého kartáče, přes který si budete fénovat vlasy, do nichž předem vetřete také trochu tužidla. Po vyfénování získáte objem a fantastický účes vhodný na jakékoliv příležitosti.