KrásaMóda

Jak vypadat štíhlěji: 5 tipů na oblékání pro ženy nad 50 let

Jak vypadat štíhlěji: 5 tipů na oblékání pro ženy nad 50 let

Každá z nás se snaží, vypadat a cítit se šik bez ohledu na věk. Jak toho ale docílit? Může se to zdát jako věda, ovšem opak je pravdou. Jaké oblečení tedy lichotí naší postavě a co je naopak úplně passé? Níže přinášíme pár tipů, jak docílit opticky štíhlejší postavy.

Dle tvaru postavy zdůrazněte své přednosti

V první řadě je důležité, vědět, co lichotí vaší postavě. Jinak vám veškeré všeobecné rady nebudou k užitku. Pokud máte postavu hrušky, zdůrazněte svůj pas například širším páskem. Na odiv můžete dát také svůj dekolt. Oproti tomu se snažte, zakrýt silnější stehna a boky.

Postavě typu jablka pak například lichotí rovné střihy vrchních dílů a tmavé barvy, čímž se odpoutá pozornost od oblasti břicha a pasu, kde se ukládá nejvíce tuku.

Rozhodně věnujte dostatek času prostudování, jaký typ postavy máte. Pak půjde vše snáz.

Nenoste volné oblečení, které zbytečně rozšiřuje

Možná máte pocit, že své větší boky zakryjete volnějším střihem. Nenechte se však zmást, je to přesně naopak! To že máte nějaká kila navíc rozhodně ničemu neškodí, pokud se dokážete obléknout vkusně. Volné oblečení vám zbytečně přidává kila a postava pak působí jako by byla zahalena v pytli, což rozhodně není žádoucí. Vyhněte se také nabíraným, balonovým či netopýřím rukávům.

Noste podpatky

Starý známý trik, díky kterému se postava opticky prodlouží, tudíž budete ihned vypadat štíhleji. Pokud budete nosit balerínky či kecky, postava se zbytečně zakulatí a bude působit mohutnějším dojmem.

Nebojte se vzorů

Není pravdou, ani pravidlem že pokud chceme vypadat štíhleji, měli bychom nosit jednobarevné oblečení. Vhodná kombinace vzorů a materiálů dokáže úplné divy a schovají kde jaký špíček. Na útlé postavě lépe vyniknou drobnější vzory. Ty se naopak příliš nehodí, pokud potřebujeme schovat nějaké kilo navíc. Zvolte raději řidší, za to větší vzor, nemusíte se ničeho bát.

Je pravdou, že černá zeštíhluje?

Všeobecně platí, že tmavé barvy lépe schovají nedokonalosti postavy. Nehalte se však do černé celá od hlavy až k patě. Tmavou je nutné, ozvláštnit zajímavým doplňkem, nebo pokud máte tmavé kalhoty, volte světlý svršek. Outfit tím skvěle oživíte.