Zdraví

Jak vypadají kořeny bradavice

Jak vypadají kořeny bradavice

Podařilo se vám odstranit bradavici a zajímá vás, jak vypadají její kořeny, abyste mohli zajistit její kompletní vyléčení? Připravili jsme článek, ve kterém odpovíme na všechny vaše otázky.

Bradavice nemají kořeny

Ptáte se jak vypadají kořeny bradavice? Na vaši otázku odpovíme hned na začátku článku možná trochu překvapivě. Bradavice totiž ve skutečnosti žádné kořeny nemají.

Bradavice vycházejí z horní vrstvy kůže. A po určité době prorůstají do druhé vrstvy. Spodní strana bradavice je každopádně hladká a nenajdete na ní žádné kořeny.

Mohlo by vás také zajímat: Jak dlouho se hojí vypálená bradavice

Co jsou tedy zbytky podobné kořenům?

A co jsou tedy černé nebo červené tečky, které zůstávají v ráně po vypadnutí bradavice? Někteří je chybně nazývají právě kořeny, což umožnilo vznik této mystifikace. Tyto domnělé kořeny jsou však ve skutečnosti zbytky vytvořené z krvácení kožních kapilár. Není proto třeba je nikterak odstraňovat a bát se, že z nich bradavice znovu vyroste v případě, že je skutečně kompletně odstraněna.

Dále je možné zaměnit s kořeny také malé shluky, které se nacházejí u bradavic těsně pod kůži a mohou být na první pohled viditelné. Ani zde se však nejedná o zakořenění nýbrž o drobné shluky, které jsou součástí přirozené konzistence bradavice.

Pokud máte pocit, že i po odstranění bradavice zůstaly na jejím místě zbytky, které se vám nepodařilo odstranit, zkonzultujte raději další postup s ošetřujícím lékařem.

Zdroj: Verywellhealth.com