Zdraví

Jak dlouho se hojí vypálená bradavice

Jak dlouho se hojí vypálená bradavice

Zbavit se bradavice je v dnešní době díky pokročilým způsobům v medicíně velmi snadné a bezproblémové. Nejčastěji se volí varianta laserového vypálení. Protože se nám v redakci množí dotazy typu „Jak dlouho se hojí vypálená bradavice?“ Rozhodli jsme se pro vás sepsat článek na toto téma a poskytnout vám všechny důležité informace.

Bolest při a bezprostředně po zákroku

Samotné hojení vypálení samozřejmě započíná provedením zákroku. Pokud si kladete otázku, zda je vypalování laserem bolestivé, můžeme vás uklidnit. Jistě při něm budete určitou bolest pociťovat, ale nejedná se o nic nesnesitelného. Navíc se můžete s doktorem domluvit i na lokální umrtvení, takže bolest je výrazně limitována.

Mohlo by vás také zajímat: Jak poznám, že mi roste zub moudrosti

Jak dlouho se hojí vypálená bradavice

Po vypálení pravděpodobně nebudete cítit příliš výraznou bolest a na místě, kde byla bradavice vypálena se objeví malý strup. Bolest spojená se zákrokem bude postupně odeznívat v řádu dnů a zmíněný stroupek by se měl odloupnout nejpozději zhruba za 4 týdny (v některých případech ale už po dvou týdnech). Pod puchýřem se poté objeví malá jizva jejiž úplné zmizení může trvat ještě podstatně delší dobu, ale nebude vás již nikterak omezovat.

Jak hojení urychlit

Obecně platí, že doba hojení se může různit podle velikosti bradavice, její lokalizace, ale i podle vašeho přístupu k péči po zákroku. Pokud chcete hojení urychlit, neměli byste postižené místo delší dobu namáčet například v bazénu nebo vířivce. Vhodné je se také vyhnout sauně nebo přímému slunečnímu záření. Ochranu můžete zajistit krémem s vysokým SPF faktorem.

Zdroj: webmd.com