Zdraví

Jak poznám, že mi roste zub moudrosti

Jak poznám, že mi roste zub moudrosti

Máte podezření, že vám roste zub moudrosti, ale nejste si zcela jistí, zda tomu dané příznaky odpovídají? Připravili jsme pro vás článek obsahující informace s odpovědí na otázku „jak poznám, že mi roste zub moudrosti“ a přinášíme vám v něm 5 častých projevů.

Podráždění dásní

Prvním typickým znakem, díky kterým můžete identifikovat růst zubu moudrosti je bolest dásní. Ta bývá obvykle relativně mírná ale projevuje se podrážděním a otoky v oblasti za stoličkami.

Tupá bolest čelisti

Dalším projevem, který je spojený s růstem zubu moudrosti je tupá bolest čelisti v zadní části. Její intenzita může být různá od mírných a občasných nárazů až po stálou a intenzivní.

Bolest v oblastech mimo čelist

Možná vás to překvapí, ale růst zubů moudrosti se často projevuje v bolesti i mimo samotnou čelist. Často tak můžete zaznamenat problémy například v oblasti uší či očí.

Mohlo by vás také zajímat: Bolest nártu z ničeho nic

Zarudnutí dásní

V momentě, kdy se zuby moudrosti protlačují ven z dásní, dochází v jejich okolí k začervenání nebo zrůžovění dásní.

Pozorování bílých teček nebo skvrnek

Malé bílé tečky objevující se na povrchu dásní jsou dalším indikátorem, který dává poměrně jasně najevo růst zubu moudrosti. Tyto tečky jsou totiž vršky zubů, které se přes dásně již derou ven.

Zvažte návštěvu zubaře

Pokud je bolest vašich zubů intenzivní a vykazuje výše zmíněné znaky nebo pro vás naopak není snadné původ bolesti identifikovat, rozhodně byste měli navštívit zubního lékaře, který vám podá odbornou diagnózu a doporučí vám postup pro zlepšení vašeho stavu.

Zdroj: rmperiohealth.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *