Móda

Jak uvázat šálu k bundě 2024: 3 jednoduché způsoby

Jak uvázat šálu k bundě 2024: 3 jednoduché způsoby

Šála je doplněk, který plní praktickou funkci, ale také dodává celkovému vzhledu šmrnc a už na první pohled upoutá pozornost.

Seznamte se s jednoduchými postupy, jak uvázat šálu k bundě rychle a originálně.

Moderní vázání šály na krk s mašlí na rameni

Tento způsob uvazování šály je vhodný pro jemnější šály, které se nosí spíše na podzim. Styl vázání působí romanticky a je vhodný především pro ženy.

Postup

  1. Šálu přeložte na požadovanou tloušťku a poté ji na straně těla, na které má být uvázaná mašle, zavažte na jeden uzel. V případě, že je šála moc dlouhá, můžete ji před zavázáním omotat několikrát kolem krku.
  2. Následně svažte konce šály do mašle a umístěte mašli na jedno z ramen. Pokud byste chtěli, aby mašle působila objemněji, jemně rozviňte obě smyčky tak, abyste jim přidali na velikosti.

Rychlý přehoz ze šály

Elegantně ledabyle přehozená šála přes ramena je vhodná pro všechny, kteří chtějí působit ležérně. Pro tento typ vázání je vhodná delší a širší šála, nejlépe ve čtvercovém tvaru. 

Postup

  1. Šálu nejprve přeložte šikmo na půl, čímž vytvoříte trojúhelník. 
  2. Následně vrcholovým rohem trojúhelníku, uprostřed hrudníku, oviňte zbylé dva rohy kolem zadní části krku a přes opačné rameno. 
  3. Šálu nemusíte nijak uvazovat, protože ji zatažením za její rohy na každém rameni, utáhnete. 
Žena hledící za sebe s šálou přes ramena.

Elegantní vázání šály „Tunel“

Ačkoliv vypadá kruhová šála velmi zajímavě, lidé se jí často vyhýbají, protože si s ní nedokáží poradit. My vám ukážeme, jak uvázat šálu k bundě velmi jednoduše.

Postup

  1. Smyčku, kterou šála vytváří, si nasaďte na krk. Část šály, která visí na hrudníku, otočte o 180 stupňů. Poté přehoďte šálu se smyčkou opět přes hlavu a upravte ji na ramenou a hrudníku tak, aby působila nadýchaně.
  2. Chcete-li vytvořit kruhovou šálu z klasické šály, položte ji na rovnou plochu a přeložte ji na polovinu. 
  3. Rohy šály následně srovnejte, abyste získali obdélníkový tvar a svažte je k sobě. Vzniknou dva uzly, které schováte za krk a dále můžete postupovat podle instrukcí výše.
Smějící se dívka v zasněžené přírodě s tunelovou šálou.

Seznámili jste se s tím, jak uvázat šálu k bundě a jak se můžete tímto doplňkem kreativně projevit při každodenním oblékání.

Teď už nezbývá nic jiného, než jednotlivá vázání vyzkoušet a obohatit svůj vzhled.