Cítíte se nafoukle a všímáte si toho, že také váš obličej je poněkud oteklý? Ze všeho nejdříve vylučte zdravotní příčiny a poté využijte rad, o kterých se dočtete v tomto článku!
Vylučte zdravotní příčinu
Než začnete řešit estetický problém s nafouknutým obličejem, zaměřte se na to, zda to není důsledek vážnějších zdravotních obtíží. Mezi nejčastější příčiny z oblasti zdraví patří:
- onemocnění ledvin (záněty)
- cukrovka
- alergie nebo kousnutí hmyzem
- nedostatečný příjem bílkovin ve stravě
- záněty nosních dutin (vedlejších, např. při dlouhotrvající a neléčené bakteriální rýmě)
- onemocnění štítné žlázy (hyper nebo hypotyreóza)
- jiná zdravotní příčina zadržování tekutin v těle a na obličeji
Pokud jste se v tomto seznamu našli, řešte nejdříve příčinu oteklého obličeje se svým lékařem a až po nasazení vhodné léčby si můžete dopomoct našimi tipy.
Co dělat proti oteklému obličeji?
- Několikrát během dne svůj obličej umývejte studenou až ledovou vodou, která pomáhá ke snížení otoku. Skvělým pomocníkem může být také ledový obklad. Zakupte si v lékárně za pár korun gelové polštářky, které jednoduše necháte na pár minut zchladnout v mrazáku a poté je přikládejte na obličej.
- Zvyšte příjem tekutin, protože v žádném případě váš otok neznamená, že byste měli přestat vodu přijímat, aby zmizel.
- Při spaní nebo odpočinku svou hlavu udržujte ve zvýšené poloze pomocí polštáře nebo polohovací postele. Díky zvýšené poloze bude moct otok obličeje proudit níže do těla.
- Zamyslete se nad svým životním stylem. Věděli jste, že nadbytek soli v jídlech může způsobovat právě otoky těla i obličeje? Snižujte postupně příjem soli a nesolte své pokrmy dříve, než je ochutnáte. Tuto zbytečnou chybu dělá mnoho lidí a přitom nadbytek soli ve stravě může být také příčinou toho, proč se vám nedaří zhubnout.
- A dalším tipem ke snížení otoku v obličeji je právě hubnutí. Díky snížení vaší váhy pravděpodobně docílíte také ztracení otoku vašeho obličeje.