Krása a módaVlasy

Jak spát s dlouhými vlasy: Na tyto 2 tipy nikdy nezapomínejte

Jak spát s dlouhými vlasy: Na tyto 2 tipy nikdy nezapomínejte

Mít dlouhé vlasy je starostí i radostí. Pokud právě přemýšlíte, zda svým vlasům věnujete náležitou péči i během spánku, přečtěte si tento článek, ve kterém najdete 2 nejdůležitější tipy, na které byste neměli nikdy zapomínat.

Vyberte si správný povlak na polštář

  • Ze všeho nejdříve se zaměřte na svůj polštář. Můžete totiž své vlasy splétat, zaplétat nebo různě spojovat, avšak s nesprávným výběrem polštáře bude vaše snaha vždy zbytečná.
  • Dopřejte svým dlouhým vlasům povlak na polštář z hedvábí nebo saténu. Díky jemnému materiálu se vaše vlasy nebudou o polštář třít a lámat nebo potit. Hedvábí nebo satén zajistí vašim vlasům skvělou klouzavost a minimalizuje tření.
  • Vybírat můžete povlaky od desítek korun po tisíce, záleží na tom, jak hodně financí jste ochotni investovat pro pohodlí vašich vlasů během spánku. Nejdražší a nejkvalitnější jsou zaručeně povlaky na polštáře z pravého hedvábí z bource morušového. Vždy však existuje také méně finančně náročná alternativa.

Skvělou alternativou může být saténová čepička na spaní, kterou si před ulehnutím nasadíte na hlavu. Vypadá jako koupací čepice a splňuje stejné funkce jako saténový/hedvábný povlak na polštář.

Před spaním své vlasy upravte

  • Přistupujte ke svým vlasům před spaním jako k pokožce na svém obličeji. Před každým spaním svou pleť odličujete, dopřáváte jí noční krém nebo sérum, a proto stejnou péči věnujte také svým vlasům.
  • Po umytí své vlasy řádně vysušte a nechoďte spár s mokrými ani vlhkými vlasy. Dopřejte jim prokrvení vlasové pokožky díky důkladnému rozčesání a následně aplikujte vyživující olej na konečky vašich vlasů, aby přes noc regenerovaly.
  • Nakonec své vlasy zapleťte do jednoduché pletýnky. V žádném případě vlasy příliš nestahujte nebo neutahujte. Také pletýnku nesměřujte příliš vysoko – držte se spíše u vašeho krku.
  • Díky této péči vám vaše vlasy ráno poděkují a odmění se vám svou pružností, leskem i hydratací. Pokud toužíte po vlnitém účesu, můžete si pomocí účesu na spaní pomoct k vlnkám, které získáte pomocí několika pletýnek ve vašich vlasech. Ráno už stačí pouze vaše kadeře rozčesat.
Jak spát s dlouhými vlasy