Nezařazené

Jak skládat oblečení do skříně: 3 tipy, které vám ušetří čas i peníze

Jak skládat oblečení do skříně: 3 tipy, které vám ušetří čas i peníze

Pochopitelně neexistuje jeden jediný správný způsob, jak skládat oblečení do skříně. Stále však platí určité principy, kterými je vhodné se řídit, pokud nechcete každé ráno strávit před svou skříní zbytečně mnoho času v marné snaze najít ten nejkrásnější outfit. Následující tři tipy vám výrazně usnadní každodenní fungování jen s minimem investovaných peněz.

Buďte nekompromisní!

Nejlepší způsob, jak začít jakoukoli reorganizaci šatníku je vyházet všechno ven. Nemusí to být nutně ven před dům. Ven ze skříně pro začátek stačí. Jakmile budete mít všechno oblečení pryč ze skříně uvidíte, kolik prostoru v ní je a taky jak obrovské množství kousků vlastně máte. Vytřete všechny poličky a dejte pryč zničená ramínka. V tuhle chvíli se hodí mít připravená nějaká náhradní. Například v IKEA seženete sety za pár korun.

Třídění je základ!

Všechno své oblečení projděte. To, co je ošklivé, zničené nebo vám nesedí, dejte pryč. Rozlučte se i s kousky, které jste nikdy neměli na sobě, i s těmi, v nich se necítíte dobře. Spousta vyřazeného oblečení bude patrně nová nebo téměř nová, a proto se výborně hodí na prodej. Zkuste některé kousky nahrát například na Vinted. Vy vyděláte pár korun na nové oblečení a vaše nenošené kousky udělají radost někomu jinému.

Buďte systematičtí!

Všechno oblečení, které se rozhodnete si nechat, je nutné ještě dále roztřídit. Vyberte základní kousky, které se hodí na celý rok a zbytek rozdělte podle ročních období. Zimní kabáty nemají ve vašem letním šatníku co dělat. Zbytečně vám zabírají místo a vy máte pocit, že na vás obsah skříně „padá“. Pořiďte si průhledné boxy, a ty pečlivě popište ať máte ve vašem oblečení systém!

A pokud máte vlastní fungující systém, jak skládat oblečení do skříně, nenechte si ho rozbít ani dobře míněnými radami. Každému totiž funguje něco jiného. Co je TO, co funguje právě Vám?