KrásaVlasy

Jak si udržet zdravé vlasy: Tipy a triky pro rok 2023

Jak si udržet zdravé vlasy: Tipy a triky pro rok 2023

Naše vlasy se potýkají za celý život s řadou různých faktorů, které je poškozují. Ať už jde o řídnutí, suchost, lámavost nebo krepatění. Jde tomu všemu zamezit? A jak si udržet zdravé vlasy?

Před mytím vlasů je nezapomeňte vykartáčovat

Nezáleží na tom, jakou máte strukturu vlasů, pokud věnujete alespoň sekund jejich rozčesávání. Díky tomu vlasy zůstanou silné, a vy se tak zbavíte přebytečných nečistot. Vlasy vám tak půjdou umýt daleko lépe. Můžete použít například kartáč s kančími štětinami nebo Tangle Teezer, na který nedá dopustit řada módních influencerek.

Klíčové složky

Produkty, které obsahují silikony, jsou už dávno out. Při vybírání těch správných produktů hledejte takové, které obsahují složky jako je arganový olej, kokosový olej, reparační aminokyseliny nebo prášek z mořských řas, který je bohatý na vitamíny A, B12 a E. Právě produkty z mořských řas snižují riziko vypadávání vlasů, a také je hydratují.

UV Ochrana

Přemýšleli jste nad tím, že vlasy mohou vystavením slunci také značně utrpět? Když jsou vaše vlasy poškozené UV zářením, mohou být suché, zplihlé a je obtížné je dlouhodobě udržet zdravé. Proto je nutné používat přípravky pro péči o vlasy, jejichž složení prokazatelně chrání pokožku hlavy a vlasy před poškozením UV zářením. Tyto produkty obvykle zahrnují výtažky ze semen baobabu a hydrolyzovanou quinoou.

Spěte na hedvábném polštáři

Pokud sledujete módní trendy, pak jistě víte, že do vlasů patří jedině hedvábné gumičky, které jsou k vlasům šetrné. A totéž platí i o polštáři. Hedvábí je pro vlasy prospěšné, protože je to prodyšná tkanina, která zabraňuje tomu, aby se vlhkost z nočního pocení zachytávala u kořínků vlasů. Díky textuře látky vaše vlasy neztratí svůj přirozený lesk.

Zabránit krepatění a roztřepení konečků můžete také hedvábným čepcem na spaní.

Pravidelná výživa v podobě vlasových masek

Vlasové masky jsou obvykle intenzivnější než běžné kondicionéry a často obsahují vyšší koncentraci složek, které vlasům prospívají. Masky na vlasy jsou kúry, které na vlasy nanesete na určitou dobu a poté je opláchnete. Dodávají vlasům vlhkost a živiny, které pomáhají hydratovat suché prameny, zvyšují lesk a zabraňují krepatění.

Lze je také použít jako týdenní kúru na ochranu před poškozením nebo jako nouzové vylepšení před večírkem, kdy během několika minut vrátí vašim vlasům jejich nejlepší stav.