KrásaVlasy

Jak si udržet barvu vlasů: 5 jednoduchých tipů

Jak si udržet barvu vlasů: 5 jednoduchých tipů

Jeli barva tím, co dodává vašim vlasům jedinečnost a krásu, je dobré naučit se o barvené vlasy pečovat tak, aby se z nich barva příliš nevymývala. Toho docílíte díky našim pěti jednoduchým tipům.

1. Barvěte vlasy kvalitní barvou, která vlas uzamkne

Na trhu si můžete vybrat z celé řady barev na vlasy i z jejich intenzity. Volit můžete přírodní variantu – hennu, ale o té dnešní článek není. Pojďme se zaměřit na barvy na chemické bázi. Chemické barvy na vlasy na vlas působí tak, že narušují vnější strukturu vlasu, zvyšují jeho poréznost a vnitřek vlasu vyplňují barevným pigmentem. Není divu, že po tomhle zásahu je vlas náchylnější k poškození a na slabých vlasech barva moc nevynikne. Proto platí, že barva na vlasy by měla být kvalitní. Ta totiž vlas uzamkne a pigment ve vlasovém vláknu vydrží déle. Před domácím barvením bychom jednoznačně dali přednost návštěvě kadeřníka.

2. Vlasy nemyjte bezprostředně po barvení a četnost mytí omezte na minimum

Věděli jste, že aby se vám barva z vlasů moc nevymývala, je potřeba počkat s mytím hlavy minimálně 24 hodin po návštěvě kadeřníka (nebo po domácím barvení)? Někdo má ve zvyku si u kadeřníka nabarvenou hlavu hned ten den ještě umýt. To je ale škoda, protože barevný pigment na vlasech stále pracuje a barva se ve vlasu uzamyká. Vymývání barvy zpomalíte přímo úměrně se snížením četnosti mytí vlasů. Zkuste si vlasy nemýt každý den a uvidíte, o kolik déle vám barva vydrží. Pomoct by vám v tom mohly třeba suché šampóny.

3. Používejte speciální přípravky na barvené vlasy

Ne nadarmo na trhu existuje celá řada přípravků pro barvené vlasy. Ty se speciálně zaměřují na barevné pigmenty ve vlasech. Prodlužují délku barvy a prohlubují její sytost. Co se vlasového stylingu týče, barveným vlasům škodí teplo od kulmy a fénu. Používání ochranných přípravků je zde na místě.

4. Nevystavujte vlasy slunci ani chlorované vodě

Barvení vlasů před dovolenou u moře se nedoporučuje, protože slunce i mořská voda barvu z vlasů vymývá rychlostí blesku. Pokud se však pro barvu před dovolenou přece jen rozhodnete, chraňte vlasy před sluncem vhodnými přípravky s SPF faktorem nebo je mějte pod kloboukem. Zároveň je důležité zvýšit hydrataci takto namáhaných vlasů. Škodit jim však nemusí jen slaná mořská voda, ale i chlorovaná voda v bazénu. Není od věci nosit vlasy pod plavací čepicí. Ale chápeme, že s ní žádnou parádu nenaděláte, proto alespoň vlasům dopřejte zvýšenou péči ve formě hydratačních masek a bezoplachových sér.

5. Vyhněte se sulfátům a silikonům ve vlasové kosmetice

Abyste barvu svých vlasů co nejvíce ochránili, čtěte pečlivě složení vaší vlasové kosmetiky. Rozhodně by v ní měly chybět sulfáty a silikony. Sulfáty jsou zodpovědné za pěnění šamponů, rozhodně však nejsou zárukou toho, že vlasy budete mít čistější. Naopak sulfáty způsobují výraznější blednutí vlasové barvy. Podobně na tom jsou i silikony, které vlasové vlákno obalují neproniknutelnou vrstvou, která brání v pronikání pečující vlasové kosmetiky.