Krása

Jak si udělat gelové nehty doma bez gelu: Jednoduché tipy roku 2024! Znáte je?

Jak si udělat gelové nehty doma bez gelu: Jednoduché tipy roku 2024! Znáte je?

Pokud chcete působit jako upravená sofistikovaná dáma, upravené ruce s krásnou manikúrou jsou naprostý základ. Jenomže co dělat, když na gelové nehty ze salónu nemáte zrovna čas nebo finance?

Zkuste gel lak

Gel lak je bez nadsázky skutečným hitem moderní doby. Má mnoho výhod. Z dlouhodobého hlediska je ve srovnání s návštěvami salónů mnohonásobně levnější. Hotové nehty vám sice nevydrží tak dlouho, dva až tři týdny však budou vypadat naprosto perfektně. Chce to jen trochu cviku. Pro začátek si navíc vystačíte jen s naprostým minimem vybavení.

  • UV/LED lampa
  • Pilník
  • Primer
  • Báze
  • Barevná vrstva
  • Top coat
  • Aceton

Pro začátek vám stačí základní UV/LED lampa. Ty nejobyčejnější nestojí ani sto padesát korun. Dále potřebujete pilník. Zkuste například 4v1 od essence. Primer, bázi, barevnou vrstvu i top coat je většinou pro začátek výhodnější pořídit v setu. Nezapomeňte ani na aceton. Je velmi důležitý, jelikož běžným odlakovačem se gel laku nezbavíte.

Konkrétní postup, jak si udělat gelové nehty doma bez gelu najdete snadno na všech stránkách, které se prodejem příslušenství na manikúru zabývají.

Gelový lak bez lampy

Pokud máte omezený budget, můžete vyzkoušet i gelové laky, které jsou určené k použití bez lampy. Například značka Sally Hansen vyrábí dvojbalení, která obsahují barvu a vrchní lak. Jsou tak velká, že si s nimi můžete lakovat nehty klidně celý rok. Cenově se pohybují okolo čtyř set. Za roční manikúru tedy zaplatíte ještě méně než za jednu návštěvu salónu.

Shrnutí

Z logiky vyplývá, že vám nikdo nemůže dát uspokojivou odpověď na otázku, jak si udělat gelové nehty doma bez gelu. Skutečné gelové nehty si bez gelu zkrátka neuděláte. Máte ale několik možností, s nimiž se doberete podobně skvělých výsledků. Pořizovací cena na domácí gel lak je sice vyšší, vaše nehty ale vydrží krásné velmi dlouho. Oproti tomu má použití gelového laku bez lampy výhodu nižší ceny, musíte však počítat s výrazně nižší výdrží.