Krása a módaMóda

Vyhlašujeme nejhezčí šaty na ples za sezonu 2024: Nosíte je také?

Vyhlašujeme nejhezčí šaty na ples za sezonu 2024: Nosíte je také?

Sezóna plesů je tu! Pokud se chystáte vyrazit na nějaký ples i vy, budete potřebovat plesové šaty. Poradíme vám, jaké šaty si koupit a jak je nosit. Díky nám se stanete královnou tanečního parketu.

Nejhezčí plesové šaty podle typu postavy

Nejhezčí plesové šaty jsou takové, ve kterých se daná žena cítí dobře. Důležité tedy je, aby šaty správně seděly, nebyly příliš malé, ale ani příliš velké. Musí být také pohodlné a umožňovat volný pohyb. Chcete přeci tančit!

Důležitější než barva šatů je jejich střih, přičemž každé postavě sluší něco jiného. Máte-li postavu jablka, zvolte šaty s výstřihem do V, které jsou přepásané pod prsy. Soustřeďte se na to, aby šaty měly splývavou sukni, která zakryje bříško. Dovolit si můžete i rozparek.

Máte postavu tvaru hrušky? Sáhněte po šatech s hlubším výstřihem, přiléhavým horním dílem a sukní bez objemu, která volně splývá. Dámám s postavou přesýpacích hodin budou slušet šaty zvýrazňující pas, případně šaty, které jsou v horní části asymetrické.

Plesové šaty podle posledních trendů

Pokud chcete jít s módními trendy, pořiďte si šaty v barvě roku, kterou je letos Peach Fuzz. Vyzkoušet můžete ale i šaty bílé. Jsou poněkud netradiční a na parketu v nich určitě budete vidět.

Kromě klasických černých šatů letos uspějete i s červenou róbou. Vyberte si odstín, který vám nejvíce sluší.

Jak plesové šaty nosit

Plesové šaty vždy kombinujte s vhodnou obuví a doplňky. Na nohy obujte lodičky na podpatku. Boty rozhodně nemusejí mít stejnou barvu jako šaty. Zvolit můžete lodičky černé nebo béžové, které se hodí prakticky ke všemu. K výrazným šatům volte spíše jednodušší obuv.

Jaké vybrat doplňky? To vždy záleží na výběru šatů. Pamatujte však na to, že méně je někdy více. Dobře obvykle vypadají velké visací náušnice v kombinaci s minimalistickým řetízkem a jednoduchým náramkem.