Krása a módaMóda

Jak sedí velikosti z Lidlu: odpovídají běžnému číslování?

Jak sedí velikosti z Lidlu: odpovídají běžnému číslování?

Potravinový řetězec Lidl se dlouhodobě neomezuje pouze na nabídku potravin a zboží do domácnosti, ale nabízí každý týden i limitovanou nabídku různého oblečení. Někdy jde o domácí šatstvo, jindy o oděvy do kanceláře, ale nejčastěji o sportovní kousky a oblečení vhodné na turistiku. V Lidlu je tak možné prakticky jen za pár korun sestavit celý šatník. Nicméně i přesto, že jsou módní kousky z Lidlu hodnoceny jako poměrně kvalitní, otázka nesedících velikostí zůstává stále aktuální. Jak to s nimi tedy je?

Jak sedí velikosti z Lidlu

Každá značka má vlastní velikosti, a přestože v našem prostředí je běžné používat označení vycházející ze systému S, M, L, „emko“ jedné značky může být úplně jinak velké než u značky jiné. A nezáleží pouze na značce. Důležitou roli hraje také materiál a střih konkrétního modelu.

Lidl velikosti bývají často označovány jako příliš velké, případně v poslední době přibývá ohlasů, že se přibližují běžným konfekčním velikostem. Pokud tedy máte například velikost M, sáhněte po něm, případně zkuste velikost S.

Užitečný kalkulátor

Poznat, jak sedí velikosti z Lidlu, vám velmi pomůže užitečný Lidl kalkulátor velikostí (Sizecalculator), který najdete na webu. Funguje na jednoduchém principu. Nejprve si zvolíte kategorií, v níž se chcete pohybovat, tedy například „žena“, a poté pokračujete na výběr druhu oblečení, tedy například triko, tunika, svetr, bunda.

Jakmile si vyberete tyto kategorie, kalkulátor se vás zeptá na vaši výšku, obvod hrudníku, pasu a boků v centimetrech a následně vám vyhodí vaši velikost. A nejen to. Pokud se nacházíte na hranici s jinou velikostí, ještě vás upozorní, že vám například v pase může být oděv příliš široký a naopak.

U jiných kategorií se vás pak kalkulátor pochopitelně ptá na relevantní parametry. Je dobré se řídit právě tímto pomocníkem na místo toho, abyste se orientovali podle své běžné konfekční velikosti.