Cviky a vybaveníVýživa a doplňkyZdraví

Jak se zbavit špeku na břiše: Dodržte tyto 3 zásady

Jak se zbavit špeku na břiše: Dodržte tyto 3 zásady

Hned na začátek vám prozradíme, že bohužel neexistuje žádný zázrak, který by vás zbavil špeku na břiše během pár minut (pokud se tedy nechystáte na invazivní liposukci). Tuk na břiše odchází sice pomalu a nerad, avšak po jeho odstranění se můžete těšit nejen na krásný vzhled vaší břišní oblasti, ale také návrat ztraceného zdraví. Co vše břišní tuk a špek ovlivňuje a jak ses jej zbavit jednou provždy?

Proč je břišní tuk nebezpečný?

Břišní tuk není tak velkým strašákem jako tuk viscerální, který vzniká právě kvůli špekům v oblasti břicha.

Viscerální tuk se nachází v dutině břišní a obklopuje vnitřní orgány, mj. je také tvrdší a méně viditelný, o to více však nebezpečnější. V nadměrném množství totiž způsobuje zdravotní potíže, mezi které patří některé nemoci jako cukrovka, hypertenze a dokonce také rakovina.

Jídlo

Nejdůležitější cestou ke zbavení břišního tuku a špeku bude změna stravy. Zapomeňte na přecpávání a pocit plného břicha k prasknutí, protože od této chvíle byste měli jíst menší porce několikrát během dne a pokud možno v pravidelných intervalech.

Soustřeďte se také na dostatek ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, bílkovin a prospěšných tuků ve stravě. Uvědomujte si při každém vašem soustu to, že co sníte, se ukládá do vašeho těla a buď jej živí nebo ničí.

Pití

Omezte alkohol, protože je příčinou pomalého metabolismu, který vám může bránit ve zhubnutí špeku na břiše. Pokud si sklenku alkoholu nechcete přesto odepřít, nalijte si sklenici suchého vína, které v sobě nemá příliš cukru.

Dodržujte pitný režim a vypijte alespoň 2 litry čisté vody denně. Pokud vám nechutná, přidejte dovnitř citron, bylinky nebo ovoce dle chuti.

Cvičení

Zařaďte do svého života pohyb na čerstvém vzduchu, pro začátek bude stačit alespoň rychlejší chůze 3x týdně po dobu 20 minut.

Postupem času přidejte posilovací cviky na břicho a boky.