Podbarvení vlasů vám může přinést skvělé oživení stávajícího účesu. Jak ho realizovat v domácích podmínkách?
Na co nezapomenout před podbarvením
Podbarvení je trendem, který si možná budete pamatovat ze svých pubertálních let. A pozor, v současnosti je zase zpátky.
Tento vlasový experiment je založen na obarvení partií vlasů různými barvami. Částečně se podobá melíru, ale do podbarvení se zahrnují větší plochy. A jak už vyplývá také ze samotného označení, cílem je především obarvit spodní partie vlasů.
Aktuálně se k tomu používají velmi často různé výrazné odstíny, jako je modrá či růžová. A to samozřejmě zejména u tmavovlasých žen a dívek bude vyžadovat předchozí zesvětlení. Podle svého vkusu následně můžete tuto část obarvit jedním či několika odstíny. Jak na to doma?
Postup se v zásadě neliší od běžného barvení vlasů. Den před barvením si vlasy umyjte. Přírodní oleje na pokožce ji budou chránit před následnými chemickými látkami obsaženými v barvě. Ovšem pozor, zejména některé semipermanentní barvy mohou vyžadovat umytí před barvením. Barvit byste si měla vždy už suché vlasy.
Vezměte si starší oblečení pro ochranu svého oděvu, případně si pořiďte kadeřnický plášť nebo použijte starý ručník. Připravte si pomůcky, to znamená hřeben, rukavice, sponky na sepnutí vlasů a zrcátko. Po ruce mějte také hodinky či jinou časomíru.
Jak postupovat při podbarvování
Vlasy si před barvením pečlivě rozčešte. Hřebenem vytvořte vodorovnou linii těsně za každým uchem. Chcete-li oddělit spodní vrstvu, vytvořte pomyslnou čáru, která začíná za jedním uchem a vede kolem zadní části hlavy až k druhému uchu.
Horní část vlasů si sepněte, vezměte si rukavice a začněte barvit. Na spodní část vlasů aplikujte barvu, případně nejprve zesvětlovač. Nanášejte přípravek vždy ve směru od kořínků dolů. V případě, že je vaším cílem dvoubarevný efekt ve stylu populárního ombré, postupujte opačně, tedy nejprve ke konečkům naneste tmavší barvu.
U jednotlivých výrobků vždy v rámci aplikace dodržujte návod. To platí jak pro případné míchání barev, tak i z hlediska doby působení. U semipermanentních barev tak například zpravidla nebývá nutné míchat vyvíječ a barvu.