KrásaPleť

Jak omladit pleť kolem 50?

Jak omladit pleť kolem 50?

Padesátka u ženy je nejen zásadním věkovým milníkem, ale také nejvyšší dobou pro to, abyste se konečně zaměřili na péči o vaši pleť, pokud jste to do této chvíle odbývali. Padesátka na krku totiž neznamená, že boj s vráskami a povadlou pletí je předem prohraný. Právě naopak, ale chce to začít!

1. Peelingem podpořte mikrocirkulaci krve v pleti 

Že jsou pleťové scruby záležitostí mladších slečen a v padesáti pleť už peeling nepotřebuje? Takhle to není. Před padesátkou, v padesáti i později by měl být peeling běžnou součástí vaší péče o pleť, pokud chcete, aby byla i nadále zářivá a přijímala živiny tak, jak by měla. Peeling totiž pleť prokrví, zbaví ji odumřelých částeček kůže a tím ji připraví na další péči.  Peeling podpoří regeneraci pleti, a tak je více než jasné, že má tato procedura výrazný omlazující efekt. 

2. Naordinujte si vitamín E a vyrovnejte hladinu klesajících ženských hormonů 

Pokud bychom měli péči o pleť v padesáti shrnout do jediného vitamínu, pak zvolíme vitamín E. Tento vitamín je totiž nejsilnějším přírodním antioxidantem, který zpomaluje proces stárnutí a prohlubování vrásek. Pleť v padesáti může působit povadle i kvůli menopauze. Při té ženám klesá hladina hormonů, což se mimo jiné projevuje i ztenčením textury pleti a jejím nezdravým vhledem. Dá se tedy říct, že pokud budete bojovat s menopauzou, budete zároveň podporovat i mladistvý vzhled pleti

3. Pravidelně cvičte obličejovou jódu

Lepší než jakýkoliv krém na stárnoucí pleť je pravidelné cvičení obličejové jódy. Ta zbavuje pleť napětí, vyhlazuje jemné vrásky, a to i ty, které vznikají nežádoucí mimikou. Pleť je prokrvená a působí pružnějším dojmem. 

4. Zaměřte se výběr kosmetiky proti vráskám 

V padesáti by měl být váš výběr kosmetiky o dost uváženější. Volte dražší séra a krémy, které mají výraznější anti-ageing efekt. Tyto přípravky pleť nejenže vyhlazují, nýbrž jí poskytují i dostatečnou výživu

5. Podstupte invazivnější ošetření v kosmetickém salónu 

Během péče o pleť v padesáti platí, že není čas otálet. Čím dřív zvolíte vhodné metody, tím rychleji zamezíte prohlubování vrásek a o to lépe bude vaše pleť vypadat. Přitom domácí nanášení krémů nemusí stačit. Pro lepší efekt můžete podstoupit invazivnější omlazující ošetření v kosmetickém salónu, mezi které patří plazmaterapie, aplikace botulotoxinu, vyhlazení vrásek laserem nebo injekční vyplnění vrásek kyselinou hyaluronovou.