Krása a módaVlasy

Jak odbarvit vlasy na bílo: Tipy pro rok 2024

Jak odbarvit vlasy na bílo: Tipy pro rok 2024

Bílé vlasy jsou opravdu krásné, ale dá to hodně práce této barvy dosáhnout. Je pravděpodobné, že pro vaše vlasy bude proces zesvětlování nevyhnutelný. Pokud vaše vlasy již nejsou světlé blond, budete odbarvování na několik etap. Poškození vlasů je prakticky nevyhnutelné, ale při správné péči můžete škody minimalizovat.

Co budete potřebovat?

  • Kokosový olej
  • Odbarvovač
  • Fialový šampon

Naneste kokosový olej

První věc, kterou před odbarvováním doporučujeme, je pořádná hydratace. Naneste na vlasy kokosový oleje a nechte působit několik hodin (nebo i přes noc). Neoplachujte kokosový olej z vlasů před aplikací odbarvovače.

Aplikujte odbarvovač

Po nejméně dvou hodinách působení masky aplikujte zesvětlovač. Tento proces se bude lišit v závislosti na tom, zda jsou kořínky vlasů tmavé nebo ne. Pokud jsou vaše kořínky tmavé, snažte se je nejprve zesvětlit na odstín vašich délek.

Připravte si zesvětlovač dle návodu zvoleného produktu. Naneste odbarvovač na vlasy na kořínky. Postupujte rychle, takže se vaše vlasy odbarvovali po stejnou dobu. Před opláchnutím vlažnou vodou nechte odbarvovač působit 20–30 minut.

Opakujte, dokud nedosáhnete světle žluté barvy vlasů

Vaše barva vlasů nebude dokonalá po jednom odbarvení – jedná se o dlouhý proces. Vaše kořínky/vlasy v tomto bodě budou pravděpodobně nazrzlé, žluté nebo oranžové.

Natónujte si vlasy

V tomto kroku je na řadě fialový toner. Tener aplikujte od kořínků a poté na zbytek vlasů. Ačkoliv vám v první fázi zfialoví celá hlava, fialová vytáhne z vlasu všechny nežádoucí žluté a oranžové tóny. Před opláchnutím nechte toner působit 5–10 minut. Nyní byste měli mít krásnou bílou zářivou hřívu!

Jak udržet bílý odstín?

  • Minimalizujte mytí – raději použijte suchý šampon
  • Použijte fialový šampon – pro odstranění nežádoucích žlutých tónů
  • Dopřejte si občas masku z kokosového oleje pro hydrataci