Móda

Jak nosit džíny po padesátce? Dodržujte těchto 5 tipů

Jak nosit džíny po padesátce? Dodržujte těchto 5 tipů

Je těžké přesně vymezit, jak byste měla nosit džíny, když je vám přes 50 let. Vše závisí na tvaru těla, na životním stylu a také na subjektivním módním vkusu. Přesto existuje několik rad, jak džíny správně nosit, abyste vypadala elegantně, sexy a na úrovni. Tady jsou tipy, jak nosit džíny po padesátce.

1. Správný střih

Střih kalhot je velmi důležitý, protože špatně zvolené džíny vám mohou dělat kratší nohy nebo upozorňovat na nedostatky vaší postavy, které byste raději zamaskovala. Obecně se po padesátce doporučují střihy s vyšším pasem, které krásně vykreslují ženské tvary. Rovné nohavice zase opticky prodlužují nohy a vypadají jednoduše velice šik.

2. Vhodné barvy a vzory

Džíny v modré barvě jsou nestárnoucí klasikou, která se však také nehodí ke všem příležitostem. Pokud jste již zralá žena, která se v džínách cítí dobře a potřebuje se zúčastnit nějaké formálnější události, nebo formálnější oblečení vyžaduje vaše zaměstnání, zvolte zemitější barvy. Oblékněte si smetanové, hnědé, khaki, černé nebo šedé džíny, kterými nikoho neurazíte.

Visící džíny různých barev.

3. Žádné extrémy

U mládeže jsou v dnešní době populární stále větší díry v kalhotách. Co bylo kdysi ležérní, se nyní stává až extrémní. Vyhněte se těmto trendům, kdy se z rockerských kalhot stává něco, co připomíná džíny, které se vám zasekly při praní v pračce. Vyhnout byste se měla také třpytkám, cvočkům nebo jinému extravagantnímu zdobení. 

4. Elegantní svršky

Pozornost směřujte nejen k výběru správných džín, ale také k jejich správné kombinaci s horní částí oblečení. K džínám se skvěle hodí úplejší i volnější topy, tílka, trika, košile, roláky nebo svetry.

5. Pocit komfortu

Jednou z nejdůležitějších věcí je, abyste se ve svých džínách cítila pohodlně. Pokud vás budou kalhoty škrtit, štípat, škrábat a tlačit, vaše okolí to pozná. Budete-li se v džínách cítit komfortně, budete i navenek působit spokojeněji a víc sebevědomě.

Pohodlně sedící dívka v džínách na křesle.

Neexistují žádná pravidla, jak nosit džíny po padesátce. Můžete se ale inspirovat výše uvedenými tipy, které vám pomohou vypadat více elegantně, mladistvěji a jednoduše šik.