Krása

Jak na výběr parfému pro seniorky v roce 2023

Jak na výběr parfému pro seniorky v roce 2023

Mnoho žen je po celý život věrné jedné značce parfému, ale existují i ženy, které vůně rády střídají. Víte, jaké parfémy se hodí pro straší ženy? Tušíte, u kterých slavných dam se při výběru parfému můžete inspirovat? Znáte poslední trendy ze světa parfémů?

Parfémy pro starší dámy

Starší ženy mají jednu obrovskou výhodu. Mohou si totiž dovolit používat i velmi zajímavé a netradiční vůně. Těmto ženám sluší vůně výrazné, zajímavé a netuctové. Naopak příliš se pro ně nehodí jemné a květinové vůně a toaletní vody, které brzy vyprchají.

Starší dámy nejlépe udělají, pokud sáhnou po klasických parfémech jako je například Chanel N°5. U parfémů totiž není důležité to, jak moc jsou aktuálně v kurzu, ale spíše to, jak majitelce sedne. Není nic špatného na tom, když žena zůstane věrná svému oblíbenému parfému několik let nebo třeba celý život.

Stejný parfém jako hollywoodská hvězda

Zajímá vás, jaký parfém si oblíbila třeba Meryl Streep? Chcete ho také vyzkoušet? Sáhněte po vůni Guerlain: Shalimar. Nejprve voní po hořkých citrusech, poté po jasmínu a růži a nakonec se její vůně zjemňuje. Na závěr ucítíte vanilku s trochou kouře.

Parfém jako závan mládí

Parfém, který ženě přinese radost a probudí v ní pozitivní emoce, je ten správný. Žena, která se bude cítit příjemně, svěže, voňavá a krásná, bude rozhodně působit mladistvějším dojmem. Rozdělovat parfémy podle toho, pro jak staré ženy jsou vhodné, je nesmysl. Nesmyslné však rozhodně není myslet si, že parfém může ženu omladit. Může, pokud se stane její srdcovou záležitostí.