KrásaNehty

Jak na profesionální manikúru z pohodlí domova: 5 jednoduchých tipů

Jak na profesionální manikúru z pohodlí domova: 5 jednoduchých tipů

Pravidelná návštěva nehtového studia nejenže leze do peněz, nýbrž může být i z časových důvodů nevyhovující. Není důvod se stresovat nebo nehty zanedbávat. Pečovat o ně můžete i z pohodlí domova. Jak na slušivou manikúru?

1. Nehty perfektně vyčistěte – odstraňte starý lak

Základem veškeré péče o nehty jsou nehty čisté, odlakované a odmaštěné. Nejprve ze všeho si ruce umyjte a usušte. Na tampónek naneste šetrný odlakovač (je to ten bez obsahu acetonu) a nehet po nehtu hezky odlakujte. Při tomto kroku můžete odstranit i případnou špínu za nehty.

2. Dopřejte vašim rukám koupel, která změkčí nehtovou kůžičku

Ještě dříve, než se vrhnete na výběr slušivého odstínu laku, se postarejte o vaši nehtovou kůžičku. Její zastřihování není úplně nejvhodnější, a to z důvodu rizika vzniku zánětu. Lépe uděláte, když vašim rukám dopřejete lázeň. Pro ni budete potřebovat větší mísu, vhodné je však i umyvadlo. Do mísy napusťte teplou vodu (tak teplou, abyste do ní zvládly ponořit ruce). Do vody můžete přisypat epsomskou sůl, která je známá pro své změkčující účinky. Ruce v této vodě odmáčejte alespoň deset minut. Kůže hezky změkne a vy ji pak snáze zatlačíte načiním, které je na to určeno a které by mělo být součástí vaší výbavy pro domácí manikúru.

3. Nehty raději pilujte než stříhejte

Při otázce, jestli je nehty lepší tvarovat zastřihováním nebo pilováním, pilování vždy vyhraje. Nehty se po něm tolik netřepí a vždy dosáhnete přirozenějšího tvaru. Aby vám šlo pilování jako po másle, je vždy lepší mít pilník, který vám vyhovuje. Proto se nebraňte vyzkoušet všechny druhy a sami se rozhodněte, se kterým se vám pracuje lépe než s jinými. Pilník s sebou noste v kabelce. V případě nehody můžete nehet ihned opravit aniž by došlo k větším škodám.  

4. Používejte kvalitní pečující laky a nezapomeňte vrstvit

Při výběru laků se spolehněte na ty kvalitnější, které nejen na nehtu déle vydrží, nýbrž obsahují i pečující složky. Vždy je důležité laky vrstvit – jako první přijde podkladový lak (chrání nehet před zabarvením), pak dekorační a na něj vrchní (zajišťuje delší trvanlivost manikúry).

5. Ruce průběžně hydratujte zaměřte se na konce prstů, které můžete masírovat

Součástí péče o nehty je bezpochyby výběr pečujícího a hlavně hydratačního krému na ruce. Ten nanášejte podle potřeby i několikrát za den. Při nanášení krému můžete ruce a především pak prsty a kůži kolem nehtů masírovat. Tímto dojde k prokrvení oblasti kolem nehtů a kůže i samotné nehty budou vypadat zdravěji.