Krása

Jak mít co nejrychleji dlouhé vlasy: Znáte tyto tipy pro rok 2024?

Jak mít co nejrychleji dlouhé vlasy: Znáte tyto tipy pro rok 2024?

Nerostou a nerostou? Zřejmě někde děláte chybu. Jak maximalizovat růstový potenciál svých vlasů a co dělat, když chcete dlouhé vlasy jednoduše hned?

Kdy se stanete dlouhovláskou

V průměru rostou lidské vlasy o 1 až 1,5 cm za měsíc, což znamená asi 15 cm za rok. Kdybyste se tedy nestříhala vůbec, mohla byste pohádkovou Lociku připomínat zhruba za 10 let.

Nejspíš by tím však značně utrpěla kvalita vašich vlasů, pokud by vůbec dorostly. Stříhat se pravidelně je důležité, protože vlasy si procházejí během svého růstového cyklu značnou zátěží, což se na nich podepisuje. Není-li přírůstek v délkách vidět a vaše kštice jaksi stagnuje, zřejmě standardně roste, nicméně se zatížené konečky odlamují. Vše, co je poničené, musí tedy pryč. Lehce zastřihnout si konce dejte každých 6 týdnů.

Důležitá je správná strava

Vlasy pro úspěšný růst vyžadují i adekvátní péči. Zdravá hříva doslova začíná v kuchyni. Do svého jídelníčku byste měla zařadit dostatek vitamínů a minerálů.

Jde zejména o:

  • vitamíny skupiny B
  • vitamín A, C a E
  • selen
  • zinek

K dalším složkám, které vám pomohou s kvalitou vlasů, patří kolagen. Ten můžete užívat vnitřně i si pořídit kosmetiku. Methionin je bílkovina, kterou bychom opět měli přijímat ve stravě. Keratinem se snažte svou kštici posílit s pomocí vhodné vlasové péče.

Styling omezte

Cestu k dlouhým vlasům vám může zkomplikovat i nadměrný styling. Jednoznačně vašim kadeřím škodí teplo, které je přesušuje. Vlasy proto nesušte fénem, vynechte také úpravy žehličkou a kulmou. Zapomenout byste v ideálním případě měla na barvení, zejména pak na drastické odbarvování.

Důležitý je i vhodný hřeben. Čím delší vlasy máte, tím větší průměr by měl mít kartáč. Na ty dlouhé využijete hřeben s řídkými a silnějšími zuby. Pro šetrné rozčesávání se hodí například kartáč s kančími štětinami.

Genetiku neošidíte

Výše uvedená péče vám pomůže k tomu, aby byly vlasy přirozeně dlouhé. Přestanou se vám třepit a lámat a získáte zdravé a kvalitní vlasy, což se pozitivně projeví i navenek.

Nezměníte ale samozřejmě jejich přirozenou strukturu. Pokud vám byly do vínku dány jemné vlasy, takové i zůstanou se všemi důsledky. Žádnou péčí také nezhoustnou nad svoji přirozenou míru. Všechny tyto předpoklady jsou předurčeny geneticky.

Genetika stojí i za tím, že přes veškerou péči někdo může mít vlasy až na zadek, zatímco jinému vyrostou maximálně po lopatky. Pokud chcete dlouhé vlasy za těchto podmínek, případně nechcete čekat, vsaďte na paruky, příčesky, případně na prodloužení.