Krása

Jak dlouho vydrží gelové nehty: Co rozhoduje o životnosti „gelovek“

Jak dlouho vydrží gelové nehty: Co rozhoduje o životnosti „gelovek“

Gelové nehty představují způsob, jak mít krásné a upravené ruce s minimální námahou. Jak dlouho vám oblíbené „gelovky“ vydrží?

Jakou výdrž mají gelové nehty

Výdrž gelových nehtů je podmíněna třemi nejdůležitějšími faktory:

  • jak rychle vám rostou nehty
  • jak dobře vám gel drží
  • jak brzy vás přestanou bavit

V ideálním případě lze říci, že gelové nehty jsou prakticky řešení, které drží, dokud neodroste. Běžně je tak jejich majitelky mohou nosit minimálně 3 týdny, než potřebují doplnění. Některým dámám a slečnám vydrží až 1 měsíc.

Co když mi gelové nehty nedrží?

Že nehty nedrží tak dobře, jak avizují samotné nehtařky, trápí překvapivě mnoho žen. Může za tím samozřejmě být nekvalitně odvedená práce vaší manikérky.

Nicméně dotyčná odbornice může udělat vše i správně, ale výsledek stále nemusí být optimální. Životnost nehtů totiž ovlivní i použité gely, ale i to, jak vyhovuje tvaru vašeho nehtu tzv. tip (umělý nehet), který vám v nehtovém studiu dají.

Na výdrži gelových nehtů se pak může negativně podepsat i celá řada faktorů, které s vámi souvisejí, ale vy sama s nimi příliš udělat nedokážete:

  • léčba cukrovky
  • hormonální výkyvy
  • kvalita vlastních nehtů

Obecně lze říci, že výdrž gelových nehtů je nízká na nehtech, které jsou samy o sobě slabé a křehké. Bohužel tedy nelze tuto úpravu považovat za účinné řešení fáze, kdy nemáte hezké vlastní nehty. V takovém případě je nutné se spíše zamyslet nad tím, zda nemá tento aktuální stav příčinu například v nedostatku některého vitamínu a nešel by tedy řešit jinak.

Nošením gelových nehtů navíc vlastní nehty trpí, zůstávají slabé a měkké. Chybí jim přirozený přístup kyslíku i hydratace. Dostanete se tak do pomyslného začarovaného kruhu.

Chci gelové nehty sundat

Pro sundání nehtů může rozhodnout skutečnost, že jste dala přednost přirozenosti, nemáte čas chodit do salónu nebo se vám jednoduše nechce vydávat každý měsíc několik set korun za doplnění gelu.

Správně se gelové nehty mají sundávat acetonem. To by měla provádět vždy s nejvyšší opatrností manikérka, která vám je vytvořila. V nouzi je lze také šetrně odpilovat. Jakmile se gelu zbavíte, připravte se na náročnou rekonvalescenci: Do původní kondice se vaše nehty mohou po sundání těch gelových „propracovávat“ až 6 měsíců.