KrásaKrása a móda

Hodinky pro starší dámy: Jaké zvolit v roce 2023

Hodinky pro starší dámy: Jaké zvolit v roce 2023

Nosíte ráda hodinky, ať už z praktických důvodů nebo jako módní doplněk a šperk? Poradíme vám, jaké vybrat a podle čeho se při výběru řídit. Díky našim radám můžete hodinky vybrané dámě klidně pořídit i jako dárek.

Hodinky jako šperk

Vybírejte hodinky podle toho, jaké šperky a doplňky obvykle nosíte. Pokud nosíte zlaté šperky, sáhněte po hodinkách zlatých, pokud šperky stříbrné, tak po hodinkách stříbrných. Pro milovnice alternativních šperků tu jsou například hodinky v dřevěném designu.

Tip pro vás: V posledních letech se nosí i kombinace stříbra a zlata. Tudíž určitě seženete i hodinky bi-color, které jsou kombinací obojího.

Styl oblečení? Vyberte podle něj hodinky.

Nosíte spíše elegantní outfity nebo raději ty sportovní? Vybírejte podle obsahu své skříně i hodinky, případně si pořiďte více typů hodinek nebo třeba alespoň různé pásky k jednomu ciferníku.

Sportovní chytré hodinky ocení ženy, které se pravidelně hýbou nebo se například snaží zhubnout. Hodinky například změří tepovou frekvenci, spočítají kroky, některé lze i propojit s chytrým telefonem.

Několik užitečných typů

  • Pro drobné ženy se hodí spíše menší hodinky, ženy vyšší postavy či ženy silnější si mohou pořídit hodinky robustnější.
  • Vyberte takové hodinky, na kterých je dobře vidět, kolik je hodin, a to například i bez brýlí. Hodinky musí mít výrazné číslice i ručičky.
  • Některé hodinky mají podsvícený ciferník. Zvažte, zda by se vám tato funkce nehodila.
  • Hodinky vybírejte vždy podle toho, kdy a kam je budete nosit (běžné nošení, slavnostní příležitosti, sport).
  • Ujistěte se, že jsou hodinky vodotěsné.