Krása a módaVlasy

Drdol z krátkých vlasů: 2 nejlepší návody pro rok 2024

Drdol z krátkých vlasů: 2 nejlepší návody pro rok 2024

Nestačila jsem se divit tomu, jak skvělým účesem může být právě drdol z krátkých vlasů. V touze po tak ležérním a šik drdolu jsem se dokonce často přistihla, jak přemýšlím nad zkrácením svých vlasů. Máte právě vy krátké vlasy, ale nevíte, jak z nich vytvořit slušivý drdol? Inspirujte se v tomto článku!

Na začátek si objasníme, co se skrývá pod pojmem krátké vlasy. V tomto článku pro nás krátké vlasy budou znamenat délku kadeří končících těsně u spodních čelistí, protože i z tak krátkých vlasů se dá vytvořit drdol. A máte na výběr ze dvou způsobů!

Drdol z krátkých vlasů bez pomůcek

Základem pro vytvoření drdolu bude tužidlo na vlasy, díky kterému získáte pro váš účes objem i následnou fixaci. Příjemným benefitem bude také lesk a ochrana proti poškození vlasů. Neobejdete se také bez tenkých sponek, tzv. vlásenek.

  1. Naneste tužidlo do umytých, pouze lehce vysušených vlasů. Pro ještě lepší efekt tužidlo neroztírejte rukou, ale nanášejte ho pomocí klasického širokého hřebenu.
  2. Následně vlasy vyfénujte a poté je učešte směrem nahoru do culíku na temeni hlavy. Pokud jsou vaše vlasy příliš krátké, nasměrujte culík k zadní části hlavy těsně nad krkem.
  3. Poté vlasy z culíku stočte a obtočte je kolem gumičky.
  4. Pomocí vlásenek zafixujte drdol a rovněž prameny vlasů, které odstávají.

Drdol z krátkých vlasů s pomůckami

Někdy to jednoduše bez pomůcek nejde, a přesto toužíme po tom mít drdol i s hodně krátkými vlasy. Existuje nějaké řešení? Ano!

Vyzkoušejte příčesek ve formě drdolu, který jednoduše připnete k vašim vlasům pomocí gumičky. Zvolit si můžete se širokého barevného spektra tak, aby se barva umělého drdolu shodovala s odstínem vašich vlasů.

Neobávejte se toho, že umělý drdol bude vypadat jako chuchvalec chlupů. Výběr příčesků je opravdu rozmanitý a můžete mít na hlavě naprosto dokonalé imitace od vlnitých drdolů po afro či elegantní uzle.