Krása a módaNehty

Gelové nehty se třpytkami: slavnostní manikúra pro rok 2024

Gelové nehty se třpytkami: slavnostní manikúra pro rok 2024

Gelové nehty se třpytkami jsou krásné a mnoho žen po nich touží. Představa práce s drobnými třpytkami je ale odrazuje. A to není v žádném případě na místě! Stačí jen trocha cviku a pevných nervů, a i začátečník se s nimi naučí zacházet.

Nehty si upravte jako obvykle

Pokud se chystáte na gelové nehty se třpytkami, pak je potřeba nejprve vytvořit kvalitní podklad. Jak na něj? Stejně jako obvykle. To znamená, že musíte zapracovat na kvalitní manikúře. Pečlivě vytvořit požadovaný tvar nehtů pilníkem a pomocí pomerančového dřívka zatlačit nehtovou kůžičku, aby vám manikúra co nejdéle vydržela „čerstvá“.

Poté mírně zdrsněte povrch nehtu za pomoci pilníku a následně aplikujte nail prep. Jakmile nail prep zaschne, můžete pokračovat s primerem. I ten nechte na vzduchu přirozeně zaschnout a můžete pokračovat s podkladovou bází. Tu naneste jen v tenké vrstvě, ale dejte si velmi záležet. Čím precizněji nanesená báze, tím delší výdrž celé manikúry.

Bázi nechte zapéct u UV/LED lampě podle návodu a pokračujte k barevné vrstvě. Zvolený gel lak aplikujte ve dvou tenkých vrstvách a každou samostatně nezapomeňte nechat zapéct v lampě. Jakmile máte základ nehtů připravený, můžete pokračovat se třpytkami.

Na řadě jsou třpytky

Třpytky můžete buď smíchat s průhledným gel lakem a výslednou směs nanášet štětcem nebo můžete nanést nejprve tenkou vrstvu průhledného gel laku přímo na nehet a třpytky na něj potom jednoduše nasypat. Výsledný efekt je velmi podobný.

Pokud se vám nechce pracovat se třpytkami, vždycky můžete sáhnout po lišácké variantě třpytivého gel laku. Práce s ním se snazší a rychlejší. Na závěr vždy aplikujte top coat a nechte celou manikúru řádně vytvrdit v lampě.