KrásaKrása a móda

Dvě náušnice v jednom uchu: 3 nejdůležitější tipy a rady pro rok 2023

Dvě náušnice v jednom uchu: 3 nejdůležitější tipy a rady pro rok 2023

Staré trendy se vracejí, a ne jinak tomu je v případě dvou náušnic v jednom uchu. Většinou už dívky v dětském věku vystavují své uši na obdiv díky propíchnutí jedné dírky, avšak v dospělosti čím dál častěji rády přidávají dírku další. Na co si dát pozor a jak dvě náušnice v jednom uchu zkombinovat?

Elegance nebo rebelství?

Už dávno neplatí, že dvě náušnice v jednom uchu jsou symbolem pirátství nebo rebelství. Právě naopak!

Dvě dírky si nechávají propichovat čím dál častěji i dámy, které pracují v kancelářích nebo na vyšších pozicích a musí ve své práci působit reprezentativním dojmem.

Jedná se totiž o výjimečný a velmi elegantní styl nošení náušnic, který prozáří celý obličej. Avšak to vše platí pouze za předpokladu, že umíte dvě náušnice v jednom uchu dobře a smyslně zkombinovat. A s tím vám pomůžeme my!

Méně je někdy více

Pokud vám jde o elegantní a smyslný look, zapomeňte na překombinování náušnic a zvolte jednoduché pecky, kdy jedna z nich bude menší a druhá větší, avšak dohromady budou působit nenápadným dojmem. Jakmile je však bystré oko kolemjdoucího uvidí, bude naprosto okouzleno.

Jestliže toužíte do jedné spodní dírky zasadit kruhovou náušnici a do vrchní dírky náušnici menší, bude to správnou volbou na večírek nebo na skleničku s kamarádkou.

Zůstaňte u stejného materiálu

Ať už nosíte jakékoliv šperky, určitě si uvědomujete skutečnost, že není vhodné kombinovat je napříč různými materiály. Co to znamená?

  • zlaté náušnice kombinujte se zlatými nebo pozlacenými náušnicemi
  • stříbrné náušnice kombinujte se stříbrnými náušnicemi nebo chirurgickou ocelí

Základním pravidlem zůstává držet se vždy stejného materiálu nebo alespoň podobné barvy materiálu.

Nepřebíjejte barvy

Jestliže zvolíte romanticky růžové zirkony zasazené v náušnicích, měli byste si dát pozor, jak je budete párovat a jaké náušnice se k takové barvě budou hodit.

Nejlepší proto bude pořídit si jeden univerzální pár malých pecek, které budou lehce kombinovatelné s každou barvou, což mohou být například náušnice s průhledným kamínkem.