Další

Jak odstranit nažehlovačku z oblečení: 2+1 tip na nejlepší postup

Jak odstranit nažehlovačku z oblečení: 2+1 tip na nejlepší postup

Dostat nažehlovačku na oblečení je otázka pár minut. Nic složitého, co byste nezvládli – stačí obrázek přiložit, překrýt pečicím papírem a jednoduše zažehlit. Co když ale řešíte pravý opak – tedy jak odstranit nažehlovačku z oblečení?

Jak odstranit nažehlovačku z oblečení? A jde to vůbec?

Držíte v ruce oblíbený kousek oblečení a prohlížíte si nažehlovačku, které byste se rádi zbavili. Potvora ale drží doslova jako…no jako zažehlená! Jak se jí zbavit a je to vůbec možné? Pár možností, jak odstranit nažehlovačku z oblečení, tu je:

  • Zkuste ji strhnout
  • Použijte fén
  • Nůžky to jistí

Pokud přemýšlíte, jak odstranit nažehlovačku z oblečení, doporučujeme postupovat od první metody k poslední. Ta poslední je totiž poměrně radikální.

Zkuste nažehlovačku strhnout

Může se stát, že nažehlovačka nedrží tak úplně pevně – například se jí trošku odchlipuje růžek. A to může být vaše příležitost, jak odstranit nažehlovačku z oblečení, na kterém už se vám nelíbí. Pokud strhnout nepůjde, zkuste další metodu.

Nahřejte nažehlovačku fénem

Pakliže nažehlovačka drží jako přibytá, můžete na ni zkusit vyzrát s pomocí fénu. Nejdříve tedy nažehlovačku chvíli nahřívejte teplým vzduchem. Měla by povolit a jít pak snáze odstranit. Pozor na to, že při snaze odstranit nežádoucí obrázek, dojde vlivem tepla k rozpuštění lepidla, které nažehlovačku drží. Může se tak stát, že se od lepidla oblečení zamaže – to pak lze vyřešit tím, že na postižené místo dáte jinou nažehlovačku nebo třeba nášivku.

Kdy jsou na řadě nůžky?

Poslední z metod, jak odstranit nažehlovačku, je vzít do ruky nůžky a jednoduše ji z oblečení vystřihnout. Ano, je to radikální zásah, který tzv. zavání tím, že o daný kus oblečení přijdete. Pokud díra po zásahu nůžkami nebude moc velká, lze použít záplatu a dírku zamaskovat.