Krása a módaVlasy

Nejšetrnější barva na vlasy z drogerie: neničte si zbytečně vlasy!

Nejšetrnější barva na vlasy z drogerie: neničte si zbytečně vlasy!

Ne každý z nás si může dovolit profesionální péči v kadeřnickém salonu. Ať už je to z důvodu nedostatku času či financí nabízí se logické řešení pustit se do barvení doma. Barva z drogerií jsou ale často plné látek, které mohou vaše vlasy poškozovat a v porovnání se salónními barvami jsou mnohem méně šetrné. Jaká je tedy ta vůbec nejšetrnější barva na vlasy z drogerie?

Nutnost správného použití

Ani ta nejšetrnější barva na vlasy z drogerie vám nezajistí, že vaše vlasy barvení v pořádku přestojí. Je nesmírně důležité respektovat pokyny výrobce a nepřekračovat doporučovanou dobu působení. Na většině produktů je uvedeno, že je nutné barvu nejprve otestovat kvůli možným alergiím. Zejména tomuto pokynu pak mnozí nevěnují žádnou pozornost. Neriskujte!

Skutečně naneste vždy malou část barva na kůži například na předloktí a nechte působit. Uvidíte, zda se objeví nežádoucí reakce. Pokud ne, můžete se s klidným svědomím pustit do barvení. Pokud ano, představte si, jakou paseku by barva napáchala na pokožce vaší hlavy. Jestliže budete pociťovat pálení nebo jinou bolest, ihned barvu smyjte, a to bez ohledu na to, že doposud neuplynula doba stanovená pro barvení.

Jaká barva je ta nejšetrnější?

Šetrné barvy na vlasy najdete i v drogeriích. Nemusíte kvůli nim obrážet žádné specializované obchody, ale postačí vám i klasická drogerie. Obecně bývají šetrnější barvy přírodní jako je hena, indigo nebo cassie. Jen pozor, i u nich je velké riziko alergií. Zároveň si také vybírejte výrobky bez amoniaku a PPD.

Například v síti drogerií DM najdete barvu na vlasy značky Henna, která nabízí mnoho odstínů a jedno balení vás přijde na 129 Kč. Tutéž značku seženete i v drogériích Teta. Spíš než v drogériích hledejte přírodní barvy na vlasy v lékárnách. Například Dr. Max nabízí značky BIOKAP Nutricolor a NATIRIGIN Organic Based 100% Permanent Hair Colours.