Krása a módaVlasy

Vínová barva na vlasy: komu bude slušet a jak se o vlasy starat?

Vínová barva na vlasy: komu bude slušet a jak se o vlasy starat?

Vínová barva na vlasy je bezesporu specifická a odvážná. Odstín vínové k sobě dokáže přitáhnout pozornost – proto je vhodný pro ženy, které se pozornosti druhých nebojí. Komu bude vínová na vlasech slušet? A jak se po barvení o své vlasy starat?

Komu bude slušet vínová barva na vlasy?

Přemýšlíte, jestli je vínová barva na vlasy vhodná právě pro vás? Za nás ji určitě můžeme doporučit dívkám a ženám tzv. studeného typu. Slušet bude těm z vás, kdo máte světlejší pleť a tmavší oči. Nicméně to neznamená, že si vínovou barvu ve vlasech nemohou dovolit i ženy tzv. teplého typu – tedy ty se snědší barvou pokožky.

Co je vlastně ta vínová?

Vínová barva na vlasy je něco mezi červenou a vínovou s lehkým švestkovým podtónem. Už tento popis zní zajímavě, natož pak barva jako taková. Věděli jste, že vínová barva na vlasy získala svůj název na počest kvalitního vína vyráběného ve francouzské provincii Burgundsko?

Vínová barva na vlasy – ano nebo ne?

Jelikož je to barva výrazná a netypická (na mnoha ženách ji totiž jen tak neuvidíte) možná vámi cloumá dilema, jestli do ní jít nebo ne. Mezi plusové stránky vínové barvy patří fakt, že v sobě ukrývá velké množství podtónů a díky tomu dokáže vytvořit přirozený obraz. Abychom ale byli fér, zmíníme i nevýhodu – tou je skutečnost, že se vínová barva na vlasy poměrně rychle vymývá.

Jak se starat o vlasy po barvení?

Pokud se přeci jen rozhodnete obarvit si vlasy na vínovo, určitě byste měli vědět, jak se posléze o svou hřívu starat. Vlasy barvené vínovým odstínem si vyžadují speciální péči a pozornost – jde totiž o nestabilní pigment. Používejte vlasovou kosmetiku bez obsahu sulfátů, protože takové přípravky neobsahují složky podporující rychlé vymývání barvy. Nebojte se sáhnout po přípravcích fixujících odstín – používejte tedy speciální séra a spreje.