Krása a módaVlasy

Krátká ofina v roce 2024: komu bude slušet?

Krátká ofina v roce 2024: komu bude slušet?

Pokud jste dospěli k rozhodnutí, že podstoupíte radikální proměnu své vizáže, je krátká ofina vaší jasnou volbou. Tento trend, který se do popředí zájmu dostal v roce 2019, kdy jej módní přehlídky doslova vyšvihly na výslunní, se v popředí našeho zájmu drží také letos. Komu bude slušet krátká ofina? A jak se naučit ji nosit?

Krátká ofina: ano nebo ne?

Ofina jako taková dokáže s naším vzhledem hotové divy. Ženy, které nikdy ofinu nenosily a následně si ji nechají ostříhat, projdou viditelnou proměnou vizáže. A co teprve taková krátká ofina, která je pořádným zásahem do vzhledu? Je takové rozhodnutí správné?

Vzhledem k tomu, že je krátká ofina v posledních letech poměrně moderním trendem, je to za nás určitě krok k zamyšlení. Toužíte-li po výrazné změně – neváhejte.

Komu bude krátká ofina slušet?

Krátká ofina dokáže zalichotit mnoha ženským tvářím. Nelze ji snad doporučit jen majitelkám opravdu vysokého čela. Tyto ženy by měly přeci jen dát přednost delší ofině, nežli té, která je střižena opravdu vysoko nad obočí. Jinak lze ale říci, že s krátkou ofinou může vyniknout žena kteréhokoli věku.

Nad krátkou ofinou se zamyslete v případě, kdy:

  • máte vyčnívající bradu
  • je vaše čelo příliš výrazné
  • máte široké lícní kosti
  • máte velký výrazný nos
  • jsou vaše vlasy nepoddajné

Nosit ji s krátkými nebo dlouhými vlasy?

Nespornou výhodou krátké ofiny je fakt, že si dokáže tzv. sednout s jakoukoli délkou vlasů. Skvěle si totiž rozumí jak s dlouhou hřívou, tak s vlasy po ramena nebo kratším sestřihem. Zvolte proto takovou délku vlasů, ve které se cítíte nejlépe a nejpohodlněji.

Pozor na příliš husté vlasy

Krátká ofina vypadá nejlépe v kombinaci s jemnými vlasy. Pakliže jste majitelkou husté hřívy, raději si dvakrát rozmyslete, jestli je krátká ofina pro vás. Krátká ofina ve spojení s hustou kšticí nebude vypadat tak dobře.