Drdol na svatbu může být ve vašem případě skvělý nápad, existují však i důvody, které hovoří proti němu. Volba svatebního účesu by měla vycházet z vašich osobních preferencí, je však vhodné se nad tímto problémem zamyslet i pragmaticky.
Výhody drdolu jsou zřejmé
- Vydrží
- Nepotřebuje péči v průběhu dne
Výhody, které drdol na svatbu s sebou přináší jsou zcela zřejmé. Jednoduše se ráno posadíte do křesla, kadeřnice vám na hlavě vykouzlí elegantní účes, a nemusíte se o nic až do večera starat. To je však jen jedna strana mince.
S čím je třeba počítat
- Dostatek vlasů
- Volba vhodného drdolu
- Potřeba pomoci
- Finanční náročnost
- Rozplétání může trvat
- Přílišná hmotnost
Drdol je sice velmi praktický účes, pro některé nevěsty je ale naprosto nevhodný. Aby vypadal hezky, musí být z dostatečného množství dlouhých vlasů. To se dá sice řešit příčesky, ne vždy jsou ale falešné vlasy k nerozeznání od pravých.
Oproti ležérním svatebním účesům, které si snadno vytvoříte s pomocí kulmy i sama, budete potřebovat pomoc profesionálky. A to vás může přijít i na pěkných pár tisíc. Pokud však na svatbě kadeřnici a vizážistku máte, nejedná se téměř o žádné náklady navíc.
Rozplétání trvá a často i bolí
Největší úskalí, které s sebou drdol na svatbu potenciálně přináší, je nutnost jej po svatbě „rozbořit“. A to může trvat i velmi dlouho. Některé drdoly drží pohromadě desítky pinetek, a po náročném dni se vám nebude chtít jednu po druhé vytahovat. Navíc bývají drdoly silně zalakované, aby dobře držely. Proto by bylo ideální si vlasy ihned umýt. Kdo na to má ale ve svatební noc pomyšlení, že?
Vlasy zapletené v drdolech navíc při rozplétání mohou „bolet“. Kromě toho jsou mnohé drdoly nemalým závažím, z něhož vás po několika hodinách může snadno rozbolet i celá hlava.