Krása a módaPleť

Co zaručeně pomáhá na akné: 5 tip, které vás zbaví pupínků

Co zaručeně pomáhá na akné: 5 tip, které vás zbaví pupínků

Akné se rozhodně netýká jen dospívajících. Dokáže nepěkně potrápit i dospělého člověka, bez ohledu na to, zda jde o muže či o ženu. Co zaručeně pomáhá na akné, aby vám nevzhledné beďary nehyzdily obličej, dekolt nebo třeba záda? Co vám na ně pomůže?

Co zaručeně pomáhá na akné?

Už nevíte, kudy kam? Zkusili jste ledasco, ale pupínků se stále ne a ne zbavit? Hledáte tipy a triky, co zaručeně pomáhá na akné, ale stále jste nenašli nic, co by vám zabralo? Pak zkuste některý (nebo klidně všechny) z těchto tipů:

  • Nezanedbávejte odličování
  • Nemačkejte si pupínky
  • Nesahejte si do obličeje špinavýma rukama
  • Pozor na jídelníček
  • Nepoužívejte vysušující kosmetiku

Nezanedbávejte odličování

Pravidelné a pečlivé odličování by mělo být pro každého z nás samozřejmostí. Jenže mnoha ženám to dělá problém a často odlíčení pleti schválně vynechají. A to je chyba, která se jim může nepekně vymstít. Odličujte se proto každý den a používejte k tomu vhodnou kosmetiku.

Nemačkejte si pupínky

Můžete hledat triky, co zaručeně pomáhá na akné, ale když si ty pupínky budete neustále mačkat, pak se akné nezbavíte. Ono se to sice lehce řekne, nemačkat je, když vám hyzdí tvář, ale dejte jim pokoj a bojujte s nimi jinak. Ne vymačkáváním.

Nesahejte si špinavýma rukama do obličeje

Pokud bojujete s akné, dbejte na to, abyste si během dne nesahali špinavýma rukama do obličeje. Sice vypadají čisté, ale nachází se na nich mnoho drobných nečistot a bakterií. A ty vám mohou zadělat na další nepříjemnosti.

Pozor na jídelníček

I skladba vašeho jídelníčku může akné zlepšit nebo naopak zhoršit. Vyvarujte se konzumaci průmyslově zpracovaných potravin. Naopak do jídelníčku zařaďte ovoce, zeleninu, libové maso, mléčné produkty.

Nepoužívejte vysušující kosmetiku

Lidé trpící na akné by si měli dát pozor na kosmetiku, která má tendence pokožku vysušovat. Vysušující produkty pleť zbytečně podráždí, zvýší se produkce mazu a to povede k většímu výskytu akné.