KrásaMóda

Co nosit na pláži ve starším věku? Tipy na nejlepší oděvy

Co nosit na pláži ve starším věku? Tipy na nejlepší oděvy

Chystáte se na dovolenou u moře? Samotný věk by neměl být omezujícím faktorem při výběru vhodného plážového oblečení. Bez ohledu na to, kolik vám je, byste se jako žena měla cítit pohodlně, sebevědomě a stylově – a to na pláži i na městských pochůzkách. Nevíte, jak se stylově a zároveň pohodlně obléct? Nebo jaké kousky si sbalit s sebou na dovolenou? Čtěte dále, v tomto článku najdete tipy a doporučení k výběru toho nejlepšího oděvu na pláž pro ženy ve středním věku.

Stylové plavky pro koupání v moři i v bazénu 

Nejdříve se pojďme zaměřit na koupací oděv. Vyberte si střih plavek, který vám dobře padne a bude podporovat vaši postavu. Pro ženy ve starším věku jsou vhodné jednodílné plavky nebo tankiny – to jsou prakticky dvoudílné plavky ve střihu, které ale mají delší vrchní díl, jenž poskytne krytí vašemu bříšku. Pokud chcete břicho také zpevnit, můžete zvolit spodní díl plavek s vysokým pasem.

  • TIP: A co pro manžela? Pro muže jsou vhodné plavky zvané šortky, které jsou volné, pohodlné a poskytují dostatečné krytí.
Jednodílné plavky jsou pro pohodlí ideální
Jednodílné plavky jsou pro pohodlí ideální

Po pláži se můžete promenádovat v šatech nebo tunice

Lehké a vzdušné šaty nebo tunika jsou skvělou volbou coby druhá vrstva pro zakrytí vašich plavek. Vyberte si šaty s volnějším střihem, které vám poskytnou pohodlí a volnost při pohybu. Nezapomeňte zohlednit barvu a materiál – protože na pláži bývá obvykle velké horko a svítí sluníčko, budou se hodit spíše světlé šaty či tunika z bavlny, lnu nebo mušelínu. Šaty můžete zvolit v různé délce od mini až po maxi, a to podle vaší osobní preference.

Midi sukně je dobrou volbou
Midi sukně je dobrou volbou

Alternativou na pláž i do městských uliček je volná košile 

Pokud preferujete volnější horní část vašeho oděvu, pak si můžete vybrat vzdušnou košili. Klidně přitom může být i pánská, nechejte ji volně rozepnutou a opět vsaďte ideálně na bílou nebo jinou světlou barvu, která nebude přitahovat tolik slunečních paprsků. Vyberte si lehký materiál, jako je například tenký bavlněný popelín, který je vzdušný a pohodlný. Pokud chcete něco stylovějšího, zvolte různé vzory, které vám dodají osobnost.

Na pláž jsou ideální světlé barvy, které nepřitahují tolik slunečních paprsků
Na pláž jsou ideální světlé barvy, které nepřitahují tolik slunečních paprsků

A co spodní část oděvu? Široké plážové kalhoty

Široké kalhoty jsou skvělou volbou pro pohodlí a zároveň stylový vzhled na pláži. Vsaďte na kalhoty s elastickým vysokým pasem a šňůrkou pro snadné oblékání. Dobrou volnou jsou lněné kalhoty, ve kterých vám nebude horko. K čistě bílé nebo jednobarevné košili můžete zvolit plážové kalhoty s potiskem, které dodají vašemu outfitu zajímavý vzhled.

Vzdušné kalhoty se budou hodit na pláži i ve městě
Vzdušné kalhoty se budou hodit na pláži i ve městě

Na pláži se bude hodit i pokrývka hlavy

Abyste ochránili hlavu před slunečním zářením a vyhnuli se nepříjemné bolesti či úpalu, doplňte svůj outfit stylovým kloboukem nebo šátkem. Vyberte si klobouk nebo šátek vyrobený z lehkého materiálu, který umožní procházku po pláži s pocitem svěžesti. 

  • TIP: Doplněk, který byste neměli opomenout, jsou také kvalitní sluneční brýle, které chrání vaše oči před škodlivými paprsky. A rozhodně byste měli s sebou mít také opalovací krém s vysokým SPF faktorem.
Pro bezpečné opalování vsaďte na opalovací krém s vysokým SPF
Pro bezpečné opalování vsaďte na opalovací krém s vysokým SPF