Krása a módaMóda

Co nosit na pláži v 50 letech

Co nosit na pláži v 50 letech

Milujete léto, pláž a slunce? Vyrazte k moři! Pokud už vám dávno není dvacet ani třicet, soustřeďte se na výběr oblečení. Základem jsou dobře padnoucí plavky, které můžete doplnit šátkem, tunikou nebo třeba letními šaty. Poradíme vám, jaké oblečení se hodí pro ženy 50+.

Padnoucí plavky

Plavky by vám měly především dobře sedět. Vybírejte takové, které odpovídají vaší postavě. Velká ňadra podepřete kvalitní plavkovou podprsenkou s kosticemi. Vhodná jsou i širší ramínka, aby vás po celém dni na pláži nebolela záda.

Větší bříško skryjí kalhotky s vyšším pasem. Vyzkoušet můžete také tzv. tankini. Ty mají speciální vrchní díl s látkou, kterou můžete v případě potřeby přetáhnout přes bříško. Při opalování můžete látku vyhrnout nahoru.

Tip pro vás: Pohrajte si se vzory. Máte-li například větší bříško a zadeček, pořiďte si jednobarevný spodní díl plavek. Vrchní díl si naopak kupte vzorovaný, aby upoutal pozornost.

Tipy na outfity přes plavky

Cestou na pláž si přes plavky můžete přehodit lehký přehoz nebo volné letní šaty. Dobře vám poslouží i tunika a vhodné jsou i velké šátky (parea), které se dají zavázat hned na několik způsobů. Vázat je můžete třeba za krkem a nebo jen kolem pasu jako sukni.

Tip pro vás: Slaďte své plavky barevně s pareem.

Ochrana před sluncem

Nezapomínejte na ochranu před sluncem a nasaďte si na hlavu slušivý slaměný klobouk. Máte-li pocit, že vám klobouky nesluší, vyberte si klobouk z měkčího materiálu. Snadno ho pak na hlavě vytvarujete tak, aby vám dobře seděl. Další výhodou měkkého klobouku je, že ho pohodlně sbalíte do plážové tašky nebo do kufru.

Žabky nebo pantofle

Na pláž můžete bez obav vyrazit v žabkách. Pokud ale hledáte pohodlnější a zároveň stylovou obuv, vyzkoušejte pantofle značky Birkenstock. Kromě klasických variant jsou k dostání i modely určené na pláž a k bazénu.