Krása a módaVlasy

Co na mastné vlasy: 4 osvědčené rady našich babiček

Co na mastné vlasy: 4 osvědčené rady našich babiček

Co na mastné vlasy, které působí dojmem, že o ně dostatečně nepečujete? Komu se vlasy mastí více, nežli jiným, nám dá jistě za pravdu, že mastné vlasy na pohled nevypadají pěkně a že jejich vzhled rozhodně není o chybějící péči. Co vám pomůže na mastné vlasy? Zkuste rady našich zkušených babiček.

Babské rady co na mastné vlasy

Někomu se vlasy mastí více, jinému méně. Tak už to prostě je. Ve snaze vyzrát na mastné vlasy se často necháme zlákat rádoby zázračnými přípravky, které slibují pomoc, ale ve výsledku z nás jen jejich prodejci tahají peníze.

Chcete poradit, co na mastné vlasy, aniž byste museli za kdovíjaké produkty utrácet výplatu? Pak se vydejte po stopách našich babiček a jejich osvědčených rad:

  • Mátový proplach
  • Bylinkový výluh
  • Medová voda
  • Citronová kůra

Mátový proplach

Trápí vás mastné vlasy? Nezoufejte si a sáhněte po bylinkách, stejně jako to s důvěrou dělávaly naše babičky. Vezměte hrst čerstvé máty a vložte ji do sklenice. Zalijte mátu litrem jablečného octa a sklenici na 14 dní uzavřete a odložte na nějaké teplé místo. Poté přeceďte přes sítko, přelijte do čisté nádoby a používejte na proplach po každém mytí vlasů.

Bylinkový výluh

Co na mastné vlasy? Babičky důvěřovaly síle bylinek a dobře věděly proč. Na mastné vlasy tak lze poradit přesličku rolní, šalvěj a rozmarýn. Od každé bylinky vezměte po lžičce (mluvíme o sušených bylinkách) a směs zalijte horkou vodou. Nechte zakryté 10 minut louhovat, poté přeceďte a nechte vychladnout. Po umytí tímto bylinným výluhem propláchněte vlasy.

Medová voda

Vezměte malou lžičku medu a rozmíchejte ji ve sklenici vody. Neostýchejte se pak tuto medovou vodu nalít na vlasy, poté nechte pár minut působit a následně dobře propláchněte.

Citronová kůra

I na první pohled obyčejný citron může být řešením, co na mastné vlasy. Vymačkejte šťávu z jednoho (nebo dvou citronů, podle toho, jak husté a dlouhé máte vlasy). Šťávu poté vmasírujte do pokožky hlavy.