Krása a módaVlasyZdraví

Červené fleky ve vlasech: příčiny a řešení

Červené fleky ve vlasech: příčiny a řešení

Mnoho lidí má tendenci vnímat kvalitu svých vlasů výhradně jako kosmetický problém. To však není v žádném případě na místě. Kvalita vlasů poukazuje na celkový vnitřní stav organismu, a proto zpozorněte! Pokud máte červené fleky ve vlasech, je vhodné pídit se po příčině jejich vzniku.

  • Nedostatek vitamínů a minerálů
  • Stres, stres a zase stres
  • Nestyďte se vyhledat odbornou pomoc

Nechybí vám něco?

Častou příčinu špatného stavu vašich vlasů, nehtů i pokožky můžete hledat ve své stravě. Pokud není dostatečně pestrá a nepřijímáte dostatečné množství potřebných vitamínů a minerálů, odrazí se to právě na kvalitě kůže, vlasů a nehtů.

Pomoc může být snadná. Stačí, když se zaměříte na stravu a zlepšíte její kvalitu. Zařadit můžete i vhodné doplňky stravy. I v případě, že okamžitě napravíte svůj režim, můžete ale na kýženou změnu čekat i několik týdnů. Nemějte strach, zhoršení také nepřišlo ze dne na den, a proto to nemůžete očekávat ani od zlepšení.

Psychosomatické příčiny

Pokud jste v poslední době ve velkém stresu, může se projevovat i na vašem zdraví, a to zároveň může ovlivnit vzhled vaší pokožky. Proto se nestyďte vyhledat pomoc psychoterapeuta. Možná to budou společná sezení, která váš celkový stav zlepší. Možná vás psychoterapeut odkáže na pracoviště, kde vám odborník předepíše vhodná psychofarmaka. Jako první pomoc zkuste zařadit hořčík. Neublíží vám a má schopnost stabilizovat psychický stav jedince.

Vyhledejte pomoc dermatologa

Skutečná příčina, proč máte červené fleky ve vlasech může být o mnohem závažnější, a proto navštivte odborníka. Může se jednat o Seboroickou dermatitidu, která se musí léčit speciálními přípravky.

Může se ale také jednat o akné nebo o podráždění nevhodným použitím vlasové kosmetiky nebo přístrojů. Záleží také na tom, jak dlouho váš problém přetrvává.