DalšíKrása a móda

5 tipů, jak se rychle připravit na rande bez stresu

5 tipů, jak se rychle připravit na rande bez stresu

Máte po práci domluvené rande a nezbývá vám příliš času na přípravu? Nezoufejte, máme pro vás 5 osvědčených triků, jak se rychle a bez stresu připravit na příjemné setkání s vyvoleným protějškem.

1) Oblečení i kabelku si nachystejte dopředu

Štěstí přeje připraveným – to platí vždy a všude. Proto nepodceňte včasnou přípravu ideálně večer před schůzkou. Připravte si vhodné oblečení, ve kterém se především cítíte pohodlně. Zkontrolujte, jestli máte vyžehlenou halenku, a že sukně, kterou jste neměla rok na sobě, vám stále dobře sedí. Nachystejte si vhodné doplňky (šperky, brýle, kabelku, boty) a raději dvoje balení silonek, kdybyste si později při chvatném oblékání jedny protrhla nehtem.

Zkontrolujte si dopředu, že máte vše potřebné připravené v kabelce:

  • nabitý telefon, peníze/kreditní kartu, klíče, doklady
  • zrcátko, kosmetickou taštičku, kapesníčky, parfém
  • pro případ, že nebudete spát doma: hygienické potřeby, vlhčené ubrousky, kontaktní čočky, spodní prádlo, kartáček na zuby
  • žvýkačky – co kdyby po večeři došlo k líbání?
  • deštník – nechcete si přece nechat zkazit make-up nečekanou přeháňkou
  • kondomy – je lepší být vždy vybavena, i když jste samozřejmě slušňačka

2) Manikúra a péče o pleť se dá zvládnout den předtím

Péči o pleť, tělo a vlasy proveďte také už večer předtím, aby vám před schůzkou stačila jen rychlá sprcha, účes a make-up. Před spaním si dejte obzvláště záležet s pletí – důkladné odlíčení, peeling, výživná maska, hydratační krém, abyste v den D vypadala svěže a rozzářeně.

Promyslete si líčení a připravte si kosmetiku, ať pak máte vše po ruce. Na první rande volte spíše přirozený vzhled před extravagantní kreací.

Nalakujte si čerstvě nehty, muži podle průzkumů nesnášejí oloupaný lak. Navíc upravené nehty jsou jedním z důležitých prvků, které ovlivňují první dojem. 

3) Odpočiňte si při úklidu

Bez pochyby si nehodláte brát partnera do bytu hned na první schůzce. Ale co kdyby? Nebo se vídáte už nějakou dobu a pozvání domů připadá v úvahu? V obou případech si raději ukliďte den předtím, ať se vyhnete zbytečnému stresu.

Při poklízení si pusťte oblíbenou hudbu a snažte se přijít na jiné myšlenky než na dokonalou přípravuNa schůzce se přece chcete především dobře bavit, závazky přijdou na řadu až později.

4) Promyslete si zábavu a témata rozhovoru

Další důležitý krok hravě stihnete při večerní koupeli. Zároveň tím odbouráte další porci stresu z blížící se schůzky. Dopředu si rozmyslete, které skutečnosti z vašeho života – zájmy, práce, sny…, byste ráda vyvolenému protějšku sdělila a o čem naopak chcete pomlčet. Můžete si promyslet další zábavu – např. že po večeři půjdete ještě na procházku do parku, na sklenku vína,…

5) Přijďte za každou cenu včas a neřešte drobné nedokonalosti

Oblečení máte nachystané, nehty a pleť jsou perfektní, zábavu máte promyšlenou. Jste téměř připravena. Zbývá ještě ve chvílích volna během polední pauzy vygooglit, jak se rychle dostanete na místo smluvené schůzky – linky metra, autobusu, nebo kde se dá v blízkosti zaparkovat.

Pokud vám před samotnou schůzkou nezbyde příliš času na dokonalé líčení a účes, nezdržujte se a vyražte raději včas. Drobné nedokonalosti nejsou důležité. Muž spíše ocení, když na ženu nebude muset hodinu čekat, než že nebude mít namalované obočí. Protože toho si možná ani nevšimne.