Krása a módaVlasy

Mastné vlasy rychlá pomoc: šampon či vhodné účesy

Mastné vlasy rychlá pomoc: šampon či vhodné účesy

Vlasy jsou označovány jako koruna naší krásy. Jejich špatná kvalita, barva nebo přílišná mastnota tak mohou náš vzhled poměrně negativně ovlivnit. Vyrazit mezi lidi s mastnými vlasy je téměř nemyslitelné. Ale co rychle dělat, pokud nemáme možnost si je umýt. Dobrá zpráva pro vás je, že pro mastné vlasy rychlá pomoc existuje!

  • Suché šampony vládnou světu
  • Účesy, které tolik neprozradí

Suchý šampon do každé domácnosti

Přestože se kadeřníci a jiní odborníci na vlasy úplně neshodují, zda jsou suché šampony prospěšné nebo škodlivé, jednou za čas jejich použití patrně nikomu neublíží.

Sice se může zdát, že se se suchými šampony roztrhl pytel jen před několika lety, opak je pravdou. Podobnou technologii pro údržbu svých vlasů používali podle dochovaných záznamů lidé v Asii již v 15. století.

Proto se nebojte sáhnout do široké nabídky značky Batiste. Výbornou variantu, která vás finančně nezruinuje dělá, ale i privátní značka DM Balea. Zkusit můžete i tradiční sypký suchý šampon Amica značky ALPA.

Téměř každý výrobce vlasové kosmetiky má ale ve svém portfoliu nějaký suchý šampon. A proto si můžete snadno zvolit ten, který bude vyhovovat právě vám. Někdy to ale chce chvíli hledat.

Vhodné účesy pro mastné vlasy

V kombinaci se suchým šamponem je vhodné zvolit i účes, který je vhodný pro mastné vlasy. Rychlá pomoc se nabízí ve formě různých copánků, drdolů a jiných zapletených či zamotaných účesů, u nichž není stav vlasů na první pohled patrný. Mnoho účesů se navíc z mastnějších vlasů tvoří lépe než z jemných čerstvě umytých.

Shrnutí

Pamatujte, že mastnota vaše vlasy chrání. Každodenním mytím si vysušujete vlasovou pokožku a poškozujete kvalitu vašich vlasů. Pozor dejte i na výběr vhodné kosmetiky, protože přípravky na rychle se mastící vlasy mají tendenci vlasovou pokožku vysušovat, a ta reaguje vyšší produkcí mazu.