Krása a módaNehty

Černá francouzská manikúra: Snadný postup a 2 praktické tipy

Černá francouzská manikúra: Snadný postup a 2 praktické tipy

Francouzská manikúra je naprostá klasika, která již desítky let nevyšla z módy. V poslední době se nad ní ale stahují mračna, protože je postupně vytlačována řadou nových možností, a objevuje se i mnoho variací na francouzskou manikúru samotnou. Pokud jste ještě nezkoušeli barevné varianty francouzské manikúry, napravte to! Uvidíte, že nebudete litovat.

Postup je snadný

Černá francouzská manikúra vypadá velmi elegantně a není nijak zvlášť těžká. Můžete si ji proto vytvořit i sama doma. Použijte buďto klasický lak nebo gel lak, který se zapéká LED/UV lampou.

  • Manikúra je základ
  • U gel laku použijte nail prep a primer
  • Aplikujte base coat
  • Naneste základní barvu
  • Černé linky tenkým štětečkem

V obou případech začněte stejně. Udělejte si důkladnou manikúru, nehet připravte na nanášení laku vhodnými přípravky a poté aplikujte base coat. Zvolte vhodný podkladový lak. Můžete použít například jemně růžový, béžový nebo i zcela průsvitný. U gel laku je potřeba každou vrstvu, a tedy i base coat podle návodu zapéct v lampě. U běžného laku stačí, když počkáte, než daná vrstva zaschne.

Dále přichází na řadu to nejdůležitější. Za pomoci tenkého štětečku část nehtu, která přerůstá přes okraj prstu, namalujte černým lakem. Na závěr nezapomeňte aplikovat i top coat a v případě práce s gel lakem nechat vše finálně zapéct.

Černá francouzská manikúra je tímto hotová!

2 tipy na závěr

Pokud si nevěříte na práce se štětečkem, můžete použít i šablony na francouzskou manikúru. Najdete je prakticky v každém obchodě zaměřeném na nehtové příslušenství. Francouzskou manikúru navíc nemusíte dělat na všech prstech, ale lze ji použít například jako druh zdobení jen na některých.