Krása a módaMóda

Brýle na kulatý obličej: 3 tipy pro dokonalý výběr

Brýle na kulatý obličej: 3 tipy pro dokonalý výběr

Vybíráte brýle na kulatý obličej, ve kterých se budete cítit dobře? Najít brýle, které dokonale padnou, je mnohdy složitějším úkolem, nežli se na první pohled zdá. Pokud si s výběrem nevíte rady a tápete, co je pro váš kulatý obličej vhodné a čemu se naopak vyvarovat, budou se vám hodit naše tipy, které jsme sepsali do následujících řádků.

3 kritéria jak vybrat brýle na kulatý obličej

Najít ty pravé brýle na kulatý obličej možná chce trochu času a úsilí, jakmile ale najdete ty, které perfektně sednou, veškerý vynaložený čas se rázem projeví jako skvělá investice. Brýle totiž, ať už si to přiznáme nebo ne, hodně promlouvají do naší celkové vizáže. Je proto důležité vybrat tak, aby vám brýle padly jako ulité.

Toto jsou tři základní kritéria, jak vybrat brýle na kulatý obličej. Když se jich budete řídit, podaří se vám pro sebe najít to pravé:

  • Tvar
  • Velikost
  • Barva

Zaměřte se na vhodný tvar

První pravidlo, jak vybrat brýle na kulatý obličej, zní celkem logicky: dodejte obličeji to, co mu chybí. V tomto případě jsou to ostré rysy a linie. Z toho plyne, že se poohlížejte po hranatých obroučkách brýlí. Nebojte se hranatějších kousků se čtvercovým nebo obdélníkovým tvarem.

Čemu se naopak vyvarujte, jsou kulaté brýle. Ve výloze optiky možná vypadají lákavě, ale na vašem obličeji už by to taková hitparáda nebyla – vaše tvář by díky nim působila zbytečně baculatější a zakulacenější.

Vyberte správnou velikost

I velikost brýlí je samozřejmě důležitá a při výběru hraje klíčovou roli. Co se velikosti týče, pamatujte na jednoduché pravidlo, že brýle na kulatý obličej by vždy měly být o něco širší nežli je obličej. Díky tomu nastane optický kýžený efekt, kdy se tvář na pohled prodlouží a bude tak působit štíhlejší.  Přesně takového efektu chcete dosáhnout.

I na barvě záleží

Neméně důležitým kritériem je barva brýlí. Nemusíte se bát sáhnout po výraznějších odstínech a vzorech. Obroučky mohou být širší a masivnější. Upoutají tak na sebe pozornost a obličej to opticky rozdělí.