Krása a módaMóda

Druhy stylů oblékání: 6 módních stylů, které byste měli znát

Druhy stylů oblékání: 6 módních stylů, které byste měli znát

Každý z nás se obléká tak, jak je mu pohodlné a v čem se cítí dobře. Vyznáváme různé druhy stylů oblékání, kdy jednomu se líbí tohle a jinému zase něco jiného. Znáte tyto styly, které patří mezi nejčastější?

Druhy stylů oblékání – znáte je všechny?

Když se na ulici rozhlédneme kolem sebe, vidíme, že druhy stylů oblékání jsou různorodé a rozmanité. A je to tak dobře, protože kdybychom se všichni oblékali stejně, byla by to nuda. Tak schválně: které druhy stylů oblékání z následujícího seznamu znáte?

  • Hippie
  • Preppy
  • Business
  • Oversized
  • Hipster
  • Athleisure

Hippie styl

Málokdo by nevěděl, co je to hippie. Styl, který patří mezi nejznámější od 60. let minulého století. Jde o ikonický styl oblékání, který je zároveň příjemně vzdušný a extrémně pohodlný. Hippie styl je spojován s přírodou a krásou.

Preppy styl

Mezi druhy stylů oblékání patří také konzervativní trendy preppy, který vznikl v USA v 50. letech. Cílem bylo odlišení studentů prestižních univerzit od těch ostatních. Tomuto stylu dominují pastelov barvy a decentní vzory.

Business styl

Business styl má jasně daná pravidla, ale pozor – móda by neměla být příliš usedlá, ležérní a konzervativní. Cílem tohoto stylu je dosáhnout elegance, člověk by měl působit důstojně a profesionále. Dělí se na business formal a business casual, přičemž každý z těchto podstylů má svá pravidla.

Oversized styl

Tento styl oblékání jde do módy v několika posledních letech. Poznáte jej podle volného a ležérního oblečení, které mnohdy na první pohled vypadá, že je vám minimálně o dvě čísla větší, ale vždy jde o záměr.

Hipster styl

Pokud řešíme druhy stylů oblékání, nesmíme opomenout ani styl zvaný hipster. Jde o sebevědomý a populární trend, který se vyznačuje oblibou v nošení starších kousků ze sekáče nebo skříně vaší babičky.

Athleisure styl

Jednoduchý a uvolněný módní styl klade důraz na komfort. Nosí se v něm legíny i tepláky, volná trička, mikiny a tenisky. Zkrátka pohodlí na prvním místě.