Krása

Barvení obočí barvou na vlasy?

Barvení obočí barvou na vlasy?

Nedostanete se ke své kosmetičce a potřebujete obarvit obočí? Zvládnete to i sama doma. Čím je vhodné si barvit obočí?

Čím (ne)barvit obočí

Nejprve je nutné si ujasnit, čím se vlastně obočí barví. V případě, že se bavíme o tradičních barvách, jde o speciální přípravek určený přímo na tyto partie.

Zásadně by vás nemělo napadnout použít zbytek barvy, kterou si běžně barvíte vlasy. Hlavní riziko spočívá v situaci, pokud by se vám barva dostala do očí, v krajním případě totiž existuje i riziko oslepnutí. Navíc je barva velmi agresivní pro kůži a hrozí také vypadání obočí. Prakticky si ho totiž můžete barvou na vlasy spálit.

Speciální barvy na obočí jsou dermatologicky a oftalmologicky testovány, nehrozí vám u nich vznik alergické reakce. Můžete je tedy bez obav použít i na citlivou kůži v okolí očí. Pokud navíc máte citlivé i oči, hrozí jejich podráždění i z běžných barev na obočí.

Pak si raději vyberte produkt, o němž výrobce deklaruje, že je pro citlivé oči vhodný. Takové jsou na trhu dostupné. S dostatečně šetrnou barvou si bez obav můžete v domácích podmínkách obarvit dokonce i řasy.

Existuje i přírodní alternativa

Máte-li z chemických barev respekt nebo je z důvodu výše zmíněné alergie jednoduše nemůžete použít, zkusit můžete i přírodní alternativu pro barvení.

Velmi pravděpodobně budete znát hennu, která se používá k barvení vlasů. I když v obchodech seženete produkty, které deklarují, že jsou určeny přímo na obočí a řasy, pokud jste zvyklá používat konkrétní výrobek na vlasy, zkusit ho můžete i na obočí.

Henna je čistě přírodní produkt, který v tomto případě nijak neškodí, naopak má regenerační účinek. Přípustné je aplikovat ji dokonce i na řasy.

Ale pozor, zabarví kromě chloupků i pokožku. Vaše obočí se tak na pohled může zdát mnohem silnější a výraznější. Máte-li jej ale řídké, ať už od přírody nebo důsledkem neuváženého trhání, mohl by se vám tento efekt líbit.