Krása a módaVlasy

Jakou barvu na vlasy pro starší dámy v roce 2024? Zkuste tyto 4 tipy!

Jakou barvu na vlasy pro starší dámy v roce 2024? Zkuste tyto 4 tipy!

Někomu se šediny objevují v osmnácti, někomu až daleko později. Jaké odstíny jsou ale nejvhodnější pro starší ženy, které se s šedinami odmítají smířit? V tomto článku vám poradíme.

Proč volit světlejší barvu?

Světlá barva pro starší ženy není nutností, ale je spíše užitečná po praktické stránce. Když se začínají objevovat odrosty, ve světlých tónech nejsou oproti tmavým barvám vidět. Ale sto lidí, sto chutí a jsou tu ženy, které se svých tmavých tónů nehodlají vzdát. A na tom nic špatného není! Protože i s dobře zvoleným účesem můžete vypadat mladě.

Pojďme se nyní podívat na barvy, které jsou v tomto roce trendy.

Trendy barvy pro starší dámy pro rok 2023

Tmavě kaštanová

Pokud chcete oživit své hnědé vlasy, pak vsaďte na tmavě kaštanovou. Je to jeden z nejvyhledávanějších trendů v barvě vlasů u celebrit a stylistů, protože dokáže působit přirozeně svěže a zároveň poskytuje další kontrast rysům obličeje a dodává pleti zářivost. Dalším plusem této barvy je ten, že na světle vypadá pokaždé jinak. Zatímco během slunečného dne můžete vypadat jako okouzlující zrzka, při tlumenějším pak zase jako svůdná vamp.

Špinavá blond

Tento odstín si v posledních letech zamilovala i herečka Jennifer Aniston. A přiznejme si, je to tak trochu sázku na jistotu, protože kdo je po padesátce víc trendy než zrovna Rachel? Odstín špinavé blond je teplý a světlý, a tak dokonale zvýrazní vaše obličejové rysy.

Tmavá moka

A konečně něco pro milovnice čokoládových odstínů. Tmavá moka je jako zrozená pro olivové a opálené tóny pleti. Vašim pramenům přidá živost a bohatost barvy s jemným dotekem karamelu na vašich konečcích určitě udělá na každého dojem.

Medová blond

Julia Roberts nebo Nicole Kidman. Obě dvě herečky si medovou blond zamilovaly. A není divu proč. Pomocí zlatavě medového melíru, který dodá vaší pleti náboj slunečního světla dáte tak vašim vlasům větší lesk a dívčí rozmar. Je to tedy vše, co si od této barvy přát.

Už víte, do jaké barvy půjdete s vaším kadeřníkem příště? Nebo zůstanete věrné svému odstínu? Doufáme, že tento článek vám posloužil jako inspirace pro nové trendy, které stojí za to vyzkoušet nebo se jimi inspirovat, až nebudete vědět, jak oživit svůj dosavadní účes.