Každý občas dojdeme do bodu, kdy bychom si přáli rovné a nekrepaté vlasy. A pokaždé, když vidíme instagramové modelky s jejich dokonalými rovnými účesy, probudí se v nás trocha závisti. Nemusíte ale věšet hlavu, takovéto vlasy můžete mít s trochou úsilí i vy!
Rovné vlasy jsou oproti kudrnám či vlnám snadno tvárné a upravitelné, což je nezanedbatelná výhoda. Pojďme se tedy podívat na nějaké způsoby, jak vaše vlasy narovnat.
Škodí rovnání vlasům?
To velmi záleží na způsobu, kterým vlasy rovnáte. Narovnání dodá vašim vlasům méně krepatý a elegantnější vzhled, ale když to budete s rovnáním vlasů přehánět, chemikálie a teplo mohou vaše vlasy snadno poškodit. Přílišné žehlení vlasů může způsobit lámání a poškození vlasů.
Výhody a nevýhody narovnání vlasů
Výhody
- Udělá vaše vlasy snadno tvárné a uhlazené
- Permanentní narovnání vlasů nestojí příliš peněž
Nevýhody
- Rovnání vlasů neumožní vašim vlasovým folikulám zachovat si jejich přirozený tvar a tím se poškozují
- Škodlivé chemikálie mohou vaše vlasy polámat a vysušit
- Trvalé či pravidelné rovnání vystaví vaše vlasy nezdravému množství tepla, které může poškodit vlasy
Rebonding vlasů
Rebonding vlasů je proces, kdy se vlasu změní jeho přirozená struktura a tím i jeho tvar. Vlasy se skládají z bílkovin, které jsou spojeny vazbami, tyto vazby určují tvar vlasu. Při rozbití a změně těchto vazeb můžete snadno své vlasy narovnat.
K tomuto procesu je potřeba použití chemikálií a tepla a celá procedura trvá v kadeřnickém salónu asi 3 až 8 hodin, dle vaší struktury vlasů. Tato procedura vám narovná vlasy na šest až sedm měsíců.
Japonská metoda
Podobně jako rebonding, japonská metoda narovnání vlasů využívá tepla a chemikálií. Tento postup se však nedoporučuje, jestliže vaše vlasy často chemicky zatěžujete – například barvami na vlasy. Výsledky vydrží šest až sedm měsíců.