Prostříhávání vlasů je pojem, se kterým se setkávají nejen profesionálové. Možná i vám už někdy kadeřnice nabídla prostříhání vlasů. Je to běžný úkon, který se v oblasti kadeřnictví používá poměrně běžně. Ne všichni ale vědí, co je prostříhávání vlasů vlastně zač. k čemu slouží? A co přináší vlasům? Na všechny důležité otázky vám v tomto článku dáme odpověď.
Co je prostříhávání vlasů?
Pod termínem prostříhávání vlasů si můžete představit speciální úkon, během kterého se vlasy od druhé poloviny dolů prostříhají za pomoci speciálních nůžek. Nejde o stříhání jako takové, jak si mnoho lidí často mylně plete.
Prostříhávání vlasů neslouží ke změně délky vaší hřívy. Pokud si kadeřnici řeknete (nebo pokud vám to sama doporučují) o prostříhání vlasů, na délce to zpravidla vůbec nepoznáte.
K čemu slouží prostříhávání vlasů?
Prostříhávání vlasů je zpravidla doporučováno ženám, které:
- mají hodně husté vlasy
- chtějí dosáhnout živého účesu
Nejčastějším důvodem je však první možnost – tedy fakt, že máte opravdu hodně hustou kštici. Husté vlasy sice vypadají krásně, ale pro jejich majitelky přináší i nejedno úskalí. Například jsou „těžké“ a právě tomu má jejich prostříhání pomoci.
Jak to probíhá?
Pokud jste si ještě nikdy nenechali vlasy prostříhat, možná vůbec nemáte představu o tom, jak to vlastně probíhá. Nepředstavujte si ale nic složitého nebo strašidelného. K prostříhávání vlasů se používají speciální prostřihávací nůžky. S těmi se vlasy (zpravidla od druhé poloviny) několikrát prostřihnou.
Díky prostřihnutí se vlasy (a účes celkově) provzdušní. Vlasy trochu ztratí na objemu, což ale ženám s hodně hustými vlasy vůbec nevadí, ba spíše naopak. Po prostřihávání se jim uleví.
Jak často podstupovat prostřihávání?
Záleží na vašem pocitu. Prostřihávání vlasů nemusí probíhat příliš často, postačí třeba jednou za dva až tři měsíce. Některým ženám stačí, když si vlasy nechají provzdušnit třeba jednou za půl roku.